Polska

Polacy polubili pracę online. Zgadzasz się z tymi argumentami?

Internet

Ponad 60 proc. Polaków przynajmniej część swoich obowiązków wykonuje zdalnie wynika z badania Barometr Providenta. Wielu z nas przyzwyczaiło się już do pracy z domu. 

Tę formę zarobkowania częściej preferują mężczyźni. Największą zaletą pracy zdalnej jest brak konieczności przemieszczania się do miejsca pracy, co wiąże się z oszczędnościami. Wadą natomiast jest brak kontaktu z ludźmi. 

Jako zaleta dominuje oszczędność czasu na dojazdy. Odpowiedziało tak trzech na pięciu badanych, a ponad połowa wskazała na zaoszczędzone w ten sposób pieniądze. Polacy doceniają także możliwość oderwania się od gwaru biura (45,5 proc.) oraz możliwość pracy w domowym ubraniu (40 proc.).

Minusem jest brak towarzystwa, które mamy w pracy. Na taką wadę wskazało 86,5 proc. badanych. Polacy narzekają także na problemy z koncentracją spowodowane dużą liczbą bodźców, jak np. włączony telewizor czy pracujący lub uczący się obok inny członek rodziny. Rozprasza ich także konieczność opieki nad dziećmi czy wykonywania innych domowych obowiązków.

W badaniu Providenta ponad połowa respondentów deklaruje, że w domu ma wygospodarowane miejsce do pracy. Z kolei co piąty badany wskazuje na trudności z rozplanowaniem dnia pracy i koniecznością wykonania domowych obowiązków 

Mimo to zdecydowanie więcej osób preferuje pracę w domu niż w biurze (40,7 proc. wobec 33,6 proc. badanych).

Tylko 22 proc. badanych mówi, że pracując z domu, koncentruje się w tym czasie wyłącznie na zawodowych obowiązkach. Wielu z nas robi jednocześnie inne rzeczy np.  rozmawia, gotuje czy sprząta. Wirtualizacji obowiązków zawodowych sprzyja bardzo dynamiczny rozwój aplikacji umożliwiających pracę zdalną. 

Wyniki Barometru Providenta wskazują na to, że praca online jest efektywna i wydajna. Takiego zdania jest 56 proc. badanych. Podobny odsetek ankietowanych podkreśla, że jest to formuła współpracy co najmniej w równym stopniu lub nawet bardziej opłacalna dla pracodawcy w porównaniu z obowiązkami wykonywanymi stacjonarnie. 

Ciekawe, czy pracodawcy i pracownicy są tutaj zgodni. 

Źródło: newseria.pl 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej