InformacjeTurystyka

Policjanci zatrzymują turystów jadących na święta do Zakopanego i zawracają ich do domu.

Policjant na drodze do Zakopanego ( Twitter)

Przez cały świąteczny weekend na drogach dojazdowych do Zakopanego i innych miejscowości wypoczynkowych na Podhalu policjanci będą kontrolować, czy kierowcy przemieszczają się zgodnie z obostrzeniami. Turyści będą zawracani i karani mandatami – zapowiada policja.

Miejsca noclegowe i hotele są zamknięte, obowiązuje zakaz wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, nieczynne są wszystkie atrakcje turystyczne.

Za przemieszczanie się w celach turystycznych policja może ukarać mandatem do 500 zł i skierować dalsze postępowanie do Sanepidu Wówczas należy się liczyć z możliwością kary sięgającej nawet 30 tys. zł.

Ministerstwo Zdrowia razem z Policją apelują, żeby zrezygnować z podróży i zostać w domu na święta .

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej