Kultura

Polityka okazuje się żyłą złota. Ile można na niej zarobić?

Patryk Vega fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

“Polityka” nie była przez krytyków dobrze ocenianym filmem Patryka Vegi. Zresztą podobny los spotkał wiele innych produkcji tego reżysera. Ale widzowie nie zrażeni niekiedy miażdżącymi recenzjami chętnie wybierali się na jego filmy. Jeśli chodzi o wyniki finansowe “Polityki”, reżyser bez problemu spłacił zewnętrznych inwestorów, a jego osobiste konto zasilone zostało kwotą ponad 3 mln zł.

Film w kinach zobaczyło 1,89 mln widzów i zajął piąte miejsce wśród ubiegłorocznych hitów. Obraz wygenerował 13,85 mln zł przychodów, a stworzenie produkcji kosztowało 7,41 mln zł. Zewnętrzni inwestorzy wyłożyli 3,7 mln zł, i zarobili na “Polityce” prawie dwukrotnie więcej, bo 6,92 mln zł.

Za produkcję filmu odpowiadała spółka Love Vega, w której 98% udziałów posiada oczywiście Patryk Vega. Reżyser, który posiada naturalnie głos decydujący we władzach spółki postanowił wypłacić cały zeszłoroczny zysk w formie dywidendy. Ten ruch sprawił, że na konto Vegi wpłynęło dokładnie 3,39 mln zł.

W odróżnieniu od tych, którzy zawodowo zajmują się polityką Patryk Vega nie musi przyznawać się jaki posiada majątek. Lecz, jak widać, chce. Pewnie dlatego, że z “Polityki” wycisnął więcej niż politycy.

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej