GospodarkaMoto

Polskie kampery podbijają Europę

Affinity Camper Van

Dużo mówi się o tym, że tegoroczne wakacje wielu Polaków spędzi w kamperach. Media informują, że do wypożyczalni ustawiają się kolejki. Podobno nie ma już wolnych atrkcyjnych terminów. A ceny użyczenia kamperów poszły w górę.

Niewiele osób jednak wie, że polskie firmy świetnie sobie radzą na rynku mobilnych domów wakacyjnych. W całej Europie znana jest firma Globe Traveller, która zasłynęła co najmniej paroma udanymi modelami i znakomitym wykończeniem swoich pojazdów.

Teraz debiutuje nowy polski producent. Podczas targów karawaningowych CMT w Stuttgarcie zadebiutował kamper firmy Affinity. Model Affinity Camper Van bazuje na Fiacie Ducato lub Peugeocie Boxerze i wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami pozwalającymi na perfekcyjne wykorzystanie przestrzeni. Co najciekawsze w ofercie, klienci nie muszą zastanawiać się co wybrać z dostępnego wyposażenia, a z czego zrezygnować. W Affinity Camper Vanie wszystko jest w standardzie.

zdjęcie affinity-rv.pl

Firma Affinity ma swoją siedzibę w Ozorkowie pod Łodzią. Debiut przygotowanego przez nią samochodu był najistotniejszym wydarzeniem w jej historii. Na stronie internetowej odliczali czas do odsłony Affinity Camper Vana. Teraz wiemy już jak wygląda ich dzieło. I trzeba przyznać, że konkurencja musi zakasać rękawy.

Jedyną ważną decyzją, jak klient musi podjąć, jest ta dotycząca bazy – Fiat Ducato czy Peugeot Boxer? Oba auta napędzane są dieslem – we Fiacie jest to silnik 2.3 o mocy 160 KM, w Peugeocie 2.2 (165 KM). Oba mają w standardzie automatyczną klimatyzację, tempomat z ogranicznikiem prędkości, kamerę cofania i 16-calowe alufelgi z oponami wielosezonowymi. Oba mają też taki sam układ wnętrza. Różnią się skrzyniami biegów – w Fiacie pracuje 9-stopniowy „automat”, w Peugeocie – „manual”, systemami multimedialnymi i ceną – za Fiata trzeba zapłacić o 26 tys. więcej.

zdjęcie affinity-rv.pl

W kamperze, którego wnętrze poszerzono o 14 cm w stosunku do bazowego dostawczaka mieszczą się miejsca do spania i siedzenia dla 4 osób, kuchnia i łazienka. Łóżko główne umieszczone z tyłu jest szerokie. Po jego podniesieniu powstaje garaż na rowery, które można wygodnie załadować przez tylne drzwi. Kanapę w części mieszkalnej można za pomocą kilku ruchów przekształcić w łóżko piętrowe.

Dwupalnikowa kuchenka, zlew ze stali nierdzewnej, lodówka, ogrzewanie Truma kombi 4E, akumulator części mieszkalnej 120 Ah, moskitiera w drzwiach bocznych, markiza i system wody pitnej należą do wyposażenia standardowego polskiego kampera. Jedynymi pozycjami na liście opcji są układ klimatyzacji postojowej i panele fotowoltaiczne.

zdjęcie affinity-rv.pl

Firma z pewnością liczy, że jeszcze przed wakacjami znajdzie klientów, którzy zamówią do produkcji swoje kampery. Tym samym na europejskich drogach pojawią się kolejne auta campingowe z Polski.

źródło: Motorhome.pl, Autoświat

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
GospodarkaInformacjePolska

Morska farma wiatrowa na Bałtyku. Baltica 1 z warunkami przyłączenia do sieci

W polskiej części Morza Bałtyckiego powstaną trzy morskie farmy wiatrowe. Inwestycja jest gigantyczna – po uruchomieniu całości maksymalna moc będzie wynosić nawet 3500 MW! Niedawno poinformowano, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA wydały…
Zobacz więcej
GospodarkaPolska

Polska "zieloną wyspą" w czasie kryzysu. Przybyło projektów inwestycji zagranicznych

Nastroje inwestorów są najgorsze w historii, inwestycje zagraniczne lecą na łeb na szyję, a u nas projektów przybyło. Wśród krajów, które obroniły się przed COVID-19, mamy ich najwięcej – czytamy w dzisiejszym “Pulsie…
Zobacz więcej