Świat

Pomóż zbudować szkołę muzyczną dla dzieci z RŚA. Wesprzyj projekt braci kapucynów „Zamiast broni instrument”.

fot. br. Benedykt Pączka, OFMCap

Spośród wielu zakonów kapucyni zawsze imponują wierności Ewangelii. Wszystkim, którzy interesują się misjami, jest wiadomo, że działalność w Republice Środkowoafrykańskiej, należy do najtrudniejszych wyzwań. Zwłaszcza, że oprócz biedy i głodu, toczy się tam regularna wojna domowa między siłami rządowymi a rebeliantami z muzułmańskich oddziałów Seleka. 

Brat Benedykt Pączka wpadł na świetny pomysł. Postanowił zbudować szkołę muzyczną, aby zachęcić dzieci do pracy nad sobą i odciągnąć je od koszmaru przemocy. W tym celu kapucyni proszą darczyńców o hojność. Zbiórka funduszy prowadzona jest w Internecie.

Szkoła powstanie w miejscowości Bouar. W African Music School, w prowizorycznych warunkach, już teraz uczy się 80 dzieci. Zbudowanie szkoły pochłonie ok. 4 mln złotych. Jednak już 200 tys. złotych pozwoli na otwarcie kilku nowych klas. W szkole pracują wolontariusze.   

Każdy, kto przekaże datek na ten cel otrzyma w prezencie… piosenkę oraz błogosławieństwo misjonarzy. Pomijając oczywiście inwestycję w skarb, który jest w niebie. 

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej