Kultura

PopSztos. Viki Gabor, Roxi, też zostają w domu. Zostań i ty i baw się razem z nimi – zachęca młodzież Rzecznik Praw Dziecka.

Roksana Węgiel ( fot. RPD)

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wraz z młodymi gwiazdami Universal Music Polska zorganizował akcję #zostajewdomu, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do pozostania w domu, pokazanie im, że ich idole robią to samo, a wymuszona przez zagrożenie epidemiczne kwarantanna nie musi oznaczać nudy i bezczynności.

Akcja  od tygodnia codziennie o godz. 15 przyciąga prawdziwe tłumy na profil PopSztos na Instagramie

Dodatkowo na kanale PopSztos na Youtube niemal codziennie pojawiają się specjalne koncerty, nagrywane w domach przez młode gwiazdy.

Akcja ma promować ruch, ćwiczenia gimnastyczne czy poszerzanie wiedzy poprzez udział w quizach o prawach dziecka. Główną atrakcją jest uczestniczenie w programie na żywo i możliwość interakcji z idolami.

Viki Gabor, Roksana Węgiel, 4Dreamers, AniKa Dąbrowska, Alicja Szemplińska, Adam Kubera, Carla Fernandes, Marcelina Szlachic, Zuza Jabłońska, Marta Gałuszewska – wszyscy oni śpiewają i tańczą dla swoich fanów. A  tancerka i prezenterka Ida Nowakowska pomaga młodym internautom i… Rzecznikowi Praw Dziecka nauczyć się kroków tanecznych, by wspólnie z gwiazdami mogli tańczyć ich największe hity.

Niezwykła formuła akcji sprawiła, że jest bardzo popularna:  podczas spotkań na żywo z gwiazdami uczestniczą tysiące młodych fanów, koncerty domowe gwiazd mają nawet kilkadziesiąt tysięcy odtworzeń.

Podczas spotkania live z Roksaną Węgiel 5000 wielbicieli jednocześnie chciało pytać gwiazdę o jej pasje i usłyszeć, jak śpiewa. Nie zawiedli się. Roksana ochoczo, z uśmiechem opowiadała o sobie i wspominała ulubione występy. Był też wyjątkowy konkurs. Młoda gwiazda losowała fanów, którzy mogli na żywo zaśpiewać samemu lub wspólnie z nią jej hity. I wygrywali nagrody – czytniki e-booków ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka oraz płyty z piosenkami Roksany Węgiel.

Oto Roboczy harmonogram pozostałych dni akcji (uwaga, mogą być zmiany):

7.04 – live Ida Nowakowska – nauka choreografii do piosenki Viki Gabor / godz. 16 koncert 4Dreamers

8.04 – live – zapowiedź konkursu Rzecznik Praw Dziecka + wszyscy artyści na swoich instagramach/ godz. 16 koncert Roxi Węgiel


Universal Music Polska podkreśla, że zorganizowane przez wytwórnię działania mają na celu wsparcie walki z koronawirusem oraz skłonienie Polaków do pozostawania w domu dzięki ciekawej internetowej ofercie skierowanej do różnych grup wiekowych.


Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej