Artykuły redakcyjnePolska

Premier przedstawił zniesienie kolejnych obostrzeń. Znamy szczegóły!

Źródło: Internet

Na specjalnej konferencji prasowej premier przedstawił szczegóły zniesienia kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Mamy dobre wiadomości!

Nie będziemy musieli nosić maseczek na ulicach. Wznowi działalność branża ślubna i kulturalna.

“Już 3 miesiące minęło od czasu, gdy wykryto w Polsce koronawirusa, to były ciężkie dni. Mamy ponad 20 tys. zgonów. Postawiliśmy sobie jasne cele. Ten cel polegał na tym, aby przesunąć tak krzywą zakażeń, aby nie zabrakło łóżek dla chorych i respiratorów. Nie musieliśmy dokonywać tak dramatycznych wyborów, jak Francuzi czy Włosi – kogo leczyć a kogo nie leczyć” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. “Liczba zgonów 27 na milion mieszkańców, w porównaniu do innych krajów jest dużo niższa” – dodał.

Szefa Rady Ministrów przyznał, że metoda była trudna, zamknięcie granic, izolacja, kwarantanna, dystans społeczny – to musiało boleć. Jednak dziś można już redukować nadmierną ilość łóżek w szpitalach, bo zdrowieje coraz więcej ludzi i nie będą one już potrzebne. Zwiększa się także liczba testów na Covid-19.

Od 30 maja nie trzeba będzie nosić maseczek na zewnątrz, jeśli zachowamy dystans 2 m. Trzeba będzie je zachować w miejscach zamkniętych np. kościołach. Znosi się ograniczenia liczby osób w handlu, barach, restauracja i kościołach. Dopuszcza się też zgromadzenia publiczne do 150 osób.

6 czerwca zdejmuje się zakaz działalności klubów sportowych, teatrów, kin, sal zabaw, parków rozrywki czy siłowni. To nie dotyczy klubów i dyskotek. Będzie można też organizować wesela do 150 gości, a także koncerty plenerowe.

Koronawirus zostanie, trzeba będzie nauczyć się z nim żyć. “Pozwoliłem sobie jednak na sporo optymizmu” – uspokajał premier. “W nową rzeczywistość gospodarczą wchodzę z nadzieją” – dodawał.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej