InformacjePolska

Nowa tarcza finansowa bez precedensu. 100 miliardów złotych rząd kieruje do firm. Ratowanie 2-4 milionów miejsc pracy.

Źródło: Internet

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił we wtorek zupełnie nową tarczę finansową, która będzie działała niezależnie od tarczy antykryzysowej.

-Celem jest utrzymanie jak największej ilości miejsc pracy – mówi Mateusz Morawiecki. -Już teraz przynajmniej 100 mld. złotych będziemy przeznaczać na potrzeby utrzymania miejsc pracy i utrzymania płynności firm. Chodzi o przedsiębiorców, których obroty spadły co najmniej o 25%.

— Nawet 75% subwencji będzie mogła być umorzona – mówił premier i dodał, że subwencja jest udzielana na trzy lata, ale jej spłata zacznie się dopiero w drugim roku. Dwa warunki jej otrzymania to: utrzymanie działalności i nie zwalnianie pracowników.

Premier podkreślił, że rozwiązania, które proponuje rząd charakteryzują się prostotą i szybkością dotarcia do mikro, małych i średnich firm.

– Nie ma stosu zaświadczeń, wystarczy tylko zwykłe oświadczenie. Wszystko będzie się działo on line w kanałach bankowości elektronicznej. Natychmiast środki musza się znaleźć na kontach przedsiębiorców, żeby mogli od razu wypłacać pensje.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej