InformacjePolska

Nowa tarcza finansowa bez precedensu. 100 miliardów złotych rząd kieruje do firm. Ratowanie 2-4 milionów miejsc pracy.

Źródło: Internet

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił we wtorek zupełnie nową tarczę finansową, która będzie działała niezależnie od tarczy antykryzysowej.

-Celem jest utrzymanie jak największej ilości miejsc pracy – mówi Mateusz Morawiecki. -Już teraz przynajmniej 100 mld. złotych będziemy przeznaczać na potrzeby utrzymania miejsc pracy i utrzymania płynności firm. Chodzi o przedsiębiorców, których obroty spadły co najmniej o 25%.

— Nawet 75% subwencji będzie mogła być umorzona – mówił premier i dodał, że subwencja jest udzielana na trzy lata, ale jej spłata zacznie się dopiero w drugim roku. Dwa warunki jej otrzymania to: utrzymanie działalności i nie zwalnianie pracowników.

Premier podkreślił, że rozwiązania, które proponuje rząd charakteryzują się prostotą i szybkością dotarcia do mikro, małych i średnich firm.

– Nie ma stosu zaświadczeń, wystarczy tylko zwykłe oświadczenie. Wszystko będzie się działo on line w kanałach bankowości elektronicznej. Natychmiast środki musza się znaleźć na kontach przedsiębiorców, żeby mogli od razu wypłacać pensje.

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej