Polska

Prezydent i minister rolnictwa zachęcają do wsparcia polskiej branży turystycznej.

Pandemia COVID-19 niemal całkowicie wstrzymała wyjazdy turystyczne, zarówno zagraniczne, jak i krajowe. Decyzja o otwarciu  hoteli i obiektów noclegowych w Polsce stwarza szansę, że przynajmniej turystyka krajowa będzie się  rozwijać. 

Odkrywajmy Polskę! Wspierajmy polską branżę turystyczną! To bardzo ważne – wspierajmy naszych przedsiębiorców! Polska jest piękna – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze, podczas swojej sobotniej wizyty  w Nadleśnictwie  Baligród w Bieszczadach. 

Do wsparcia rodzimej branży turystycznej zachęca też Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, który chciałby, żeby przynajmniej część Polaków wybrała się na wakacje na polską wieś. Byłoby to przejawem patriotyzmu konsumenckiego.

–  Przed nami okres wakacyjny. Będzie on zdecydowanie odmienny, ograniczenia dochodów dotykają wszystkich. Rząd planuje przyznanie bonów w wysokości 1000 zł z przeznaczeniem na letni wypoczynek. Zachęcam wszystkich do skorzystania z oferty gospodarstw agroturystycznych. Dają one możliwość wypoczynku całym rodzinom, bez ścisku, tłoku – od Bałtyku po Tatry i od Odry po Bug. To nie tylko kontakt z naturą, ale też z tradycją i kulturą, w tym z naszym dziedzictwem kulinarnym. W takich miejscach zjemy nasze ulubione potrawy, skosztujemy naturalnych produktów, pochodzących z okolicznych gospodarstw – zaapelował  minister Jan Krzysztof  Ardanowski.

Wybór oferty agroturystycznej byłby też  przejawem solidarności z mieszkańcami wsi, którzy również odczuwają skutki kryzysu wywołanego pandemią,  – To wykorzystanie rządowego wsparcia z korzyścią dla nas, a jednocześnie dla rolników. To budowa nowych więzi społecznych i zrozumienia wzajemnych zależności. To wreszcie przejaw współczesnego patriotyzmu, patriotyzmu konsumenckiego – .podkreślił minister rolnictwa.

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej