GospodarkaInformacje

PZU szacuje straty po trąbie powietrznej na Śląsku

trąba powietrzna, fot. remiza.pl

PZU szacuje straty i zabezpiecza dobytek poszkodowanych przez trąbę powietrzną we wsi Kaniów na Śląsku – poinformowała spółka. Eksperci PZU pomagają mieszkańcom zgłaszać i dokumentować szkody – dodano w komunikacie.

Spółka przekazała, że już w niedzielę, po przejściu wichury, do miejscowości Kaniów na Śląsku przyjechali pracownicy PZU, którzy rozmawiali z poszkodowanymi rodzinami oraz zbierali informacje o rozmiarach strat. “Dziś na miejsce dotarli Mobilni Eksperci PZU, którzy pomagają naszym klientom zgłaszać i dokumentować szkody oraz udzielają wskazówek, jak minimalizować zniszczenia” – czytamy.

Prezes PZU Pomoc Grzegorz Goluch zapewnił, że ubezpieczyciel chce jak najszybciej pomóc klientom spółki poszkodowanym podczas niedzielnych wichur na Śląsku. “Nie czekamy na ich zgłoszenia – aktywnie ustalamy poszkodowanych dzwoniąc do ubezpieczonych w PZU gospodarstw domowych w regionie” – powiedział cytowany w komunikacie Goluch.

Spółka przekazała, że osoby ubezpieczone w PZU, których domy zostały uszkodzone, powinny starać się minimalizować straty po żywiole i zapobiegać powiększaniu szkody.

“Nie ma przeszkód, aby po wykonaniu dokumentacji zdjęciowej np. telefonem komórkowym, nie czekając na wizytę rzeczoznawcy, przystąpić do sprzątania i zabezpieczania uszkodzonego mienia np. w miarę możliwości prowizorycznie zabezpieczając dach” – napisano.

PZU zachęca, by klienci firmy korzystali z pomocy ekspertów, z infolinii dla poszkodowanych (nr telefonu 801 102 102) lub zgłaszania szkód przez internet.

Przypomnijmy, w niedzielę przez miejscowość Kaniów w powiecie bielskim (woj. śląskie) przeszła burza z trąbą powietrzną, która poważnie uszkodziła domy – pięć spośród 23 zostało niemal całkowicie pozbawionych dachów, bardzo duże są także szkody w kilku kolejnych budynkach. We wsi trwa usuwanie szkód wyrządzonych przez żywioł.

źródło: PZU, wnp.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej