Polska

Rap Ziemowita Gowina – dowód na wolność słowa w Polsce? “To jakiś świr” – komentuje wicemarszałek Sejmu

ziemowit gowin, facebook

Akcja #Hot16Challenge2 ostatnio nieco przyblakła. Po próbie hip hopowej prezydenta Andrzeja Dudy i wyśmiewanych wersach o “ostrym cieniu mgły” żadnemu innemu politykowi nie udało się zaistnieć na dłużej w świadomości Polaków. Dziś na ustach całej Polski jest przewodniczący Porozumienia, Jarosław Gowin. A pomógł mu w tym jego syn, Ziemowit.

Akcja #Hot16Challenge2 znowu powraca na pierwsze strony portali internetowych. Oto bowiem unikający do tej pory mediów Ziemowit Gowin, opublikował niewybredny hip hop. Wielu internautów zaskoczyła nie tyle krytyka rządów PiS, które ugrupowanie Gowina przecież wspiera, ale przede wszystkim wulgarny język “rapera”.

“Syn jest zdolnym filozofem i jako ojciec bardziej jestem dumny z jego esejów filozoficznych niż z osiągnięć wokalnych. Jest wolnym, dorosłym człowiekiem. Ma prawo do swoich poglądów. Nigdy nie byłem fanem rapu. Od wczoraj tym bardziej” – skomentował utwór Ziemowita, jego ojciec Jarosław Gowin w radiu Plus.

Wicemarszałek Sejmu na temat popisów wokalnych syna Jarosława Gowina wypowiada się znacznie ostrzej. “To jakiś świr” – stwierdził Ryszard Terlecki.

Kim jest Ziemowit Gowin? Co robi na co dzień? Jest on najmłodszym z trojga dzieci Jarosława i Anny Gowinów. 27-latek jest doktorantem w Instytucie Filozofii Społecznej Uniwersytety Warszawskiego. Przedmiotem jego naukowych zainteresowań są: współczesna etyka, filozofia polityki, analityczna metafizyka, filozofia umysłu i ontologia osób. Podobnie jak ojciec, Ziemowit także reprezentuje prawicowe poglądy, choć te bardziej radykalne. Blisko mu do ruchu narodowego.

Kilka lat temu ojciec Ziemowita tak mówił o synu: “Ma identyczne zainteresowania co ja, studiuje filozofię, pasjonuje się polityką, ma prawicowe poglądy i w sprawach gospodarczych w pełni się zgadzamy, w kulturowych czy moralnych jestem dla niego zgniłym liberałem. Mój syn związał się z ruchem narodowym, ale nie przez duże R i N, jest członkiem szerokiego środowiska młodych narodowców. To żarliwi patrioci, w wielu sprawach trafnie definiują problemy i reagują na schorzenia współczesnej cywilizacji, odrzucając chociażby relatywizm moralny”.

Ziemowit Gowin od wielu lat prowadzi działalność publicystyczną. Począwszy od 2012 roku jego teksty ukazywały się m.in. w roczniku “Teologia Polityczna”. Syn Gowina prowadzi też wykłady. Między innymi prowadził wystąpienie w ramach Weekendu kapitalizmu, corocznej konferencji zrzeszającej sympatyków idei wolnościowych, zatytułowany “Rozum i godność człowieka” zaprezentowany w grudniu 2019 roku. Co go podkusiło, żeby zostać raperem?

źródło: Youtube, gwiazdy.wp.pl, radio Plus

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej