InformacjeŚwiat

Rosja zamiast lekarzy do Włoch przysłała wywiad i agentów!

Włoscy dziennikarze alarmują, że rzekoma misja humanitarna przysłana przez Kreml to ukryta agentura, która zainstalowała się w kraju. Lokalni dziennikarze są zastraszani przez wojsko – pisze La Stampa.

Od samego początku było wiadomo, że rosyjska pomoc humanitarna, która pojawiła się we Włoszech nie ma na celu niesienia pomocy, lecz jest zagrywką czysto propagandową. 

W efekcie było to rozlokowanie obcych wojsk na terenie jednego z ważnych krajów NATO.

Obecnie wychodzą na jaw nowe fakty. Po ujawnieniu raportu o rzekomej misji przez dziennikarzy gazety La Stampa, rozpętała się burza. Okazuje się, że Rosja rozmieszcza przyczółki wojskowe na Północy Włoch. Lekarze, którzy mieli pomagać Włochom w walce z pandemią, okazali się oficerami wywiadu. 

Oprócz agentów są tam także obecni specjaliści od propagandy – dziennikarze kanału Zwiezda, relacjonujący podobne akcje destabilizacyjną np. w Syrii. Jeden z propagandzistów został niedawno wydalony z Estonii, pod zarzutem dezinformacji. 

La Stampa uważa, że żołnierze mają cele wywiadowcze, a nie medyczne. Ponadto nie znają się na dezynfekcji, mimo oficjalnej przynależności do oddziałów chemicznych. 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej