GospodarkaPolska

Ruszył specjalny serwis o Tarczy Antykryzysowej. Startuje infolinia dla przedsiębiorców.

Informacje o wszystkich narzędziach, jakie oferuje Tarcza i sposobach wnioskowania o pomoc znaleźć można na uruchomionej właśnie stronie internetowej: www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa. Dziś ruszy także infolinia dla przedsiębiorców.

– Celem przygotowanych przez nas rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas. (…) Proszę właścicieli firm oraz zarządy o zapoznanie się z elementami Tarczy Antykryzysowej. Ministrowie mojego rządu są do Waszej dyspozycji – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przede wszystkim klienci

Na stronie  www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa informacje i produkty znajdą łatwo m.in.:

  • przedsiębiorcy,
  • pracownicy,
  • organizacje społeczne i instytucje kultury,
  • samorządy,
  • rolnicy,
  • a także przedstawiciele poszczególnych branż – transportowej, budowlanej, turystycznej.

Infolinia i FAQ

Komu przysługuje wsparcie, na czym polega, w jakim zakresie jest przyznawane? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w zakładce „Pytania i odpowiedzi”, która będzie na bieżąco uzupełniana. W tej chwili można znaleźć tam odpowiedzi na zagadnienia związane z ogólnym działaniem i zasadami Tarczy Antykryzysowej, sprawami związanymi z czynszami, składkami ZUS, środkami z UE, podatkami. Pojawiają się pytania dotyczące pracowników, czynszu, branzy transportowej i turystycznej oraz postojowego.

2 kwietnia ma także ruszyć infolinia dla przedsiębiorców. Oprócz tego wszyscy użytkownicy strony mogą zadawać pytania poprzez ankietę wbudowaną w stronę w zakładce “Pytania i odpowiedzi”. Przykładowo, na pytanie: “Jestem mamą 2-letniego dziecko, mam umową zlecenie, jednocześnie się uczę i nie skończyłam 26 lat. Pracodawca ograniczył etaty, czy mogę liczyć na zasiłek?”, pojawiła się na stronie odpowiedź : “Tak, postojowe świadczenie, które wynosi 80% minimalnego wynagrodzenia. Formularz będzie do wypełnienia na stronie ZUSu. Punktem odniesienia będzie wynagrodzenia z poprzedniego miesiąca. Przykładowo we wniosku złożonym w kwietniu pod uwagę będzie brane wynagrodzenie z marca.”

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Witryna będzie przekierowywać na strony, na których można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie. Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów, strona będzie cały czas ewoluowała – jak czytamy na stronie www.gov.pl.

Źródło: www.gov.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej