GospodarkaPolska

Ruszył specjalny serwis o Tarczy Antykryzysowej. Startuje infolinia dla przedsiębiorców.

Informacje o wszystkich narzędziach, jakie oferuje Tarcza i sposobach wnioskowania o pomoc znaleźć można na uruchomionej właśnie stronie internetowej: www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa. Dziś ruszy także infolinia dla przedsiębiorców.

– Celem przygotowanych przez nas rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas. (…) Proszę właścicieli firm oraz zarządy o zapoznanie się z elementami Tarczy Antykryzysowej. Ministrowie mojego rządu są do Waszej dyspozycji – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przede wszystkim klienci

Na stronie  www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa informacje i produkty znajdą łatwo m.in.:

  • przedsiębiorcy,
  • pracownicy,
  • organizacje społeczne i instytucje kultury,
  • samorządy,
  • rolnicy,
  • a także przedstawiciele poszczególnych branż – transportowej, budowlanej, turystycznej.

Infolinia i FAQ

Komu przysługuje wsparcie, na czym polega, w jakim zakresie jest przyznawane? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w zakładce „Pytania i odpowiedzi”, która będzie na bieżąco uzupełniana. W tej chwili można znaleźć tam odpowiedzi na zagadnienia związane z ogólnym działaniem i zasadami Tarczy Antykryzysowej, sprawami związanymi z czynszami, składkami ZUS, środkami z UE, podatkami. Pojawiają się pytania dotyczące pracowników, czynszu, branzy transportowej i turystycznej oraz postojowego.

2 kwietnia ma także ruszyć infolinia dla przedsiębiorców. Oprócz tego wszyscy użytkownicy strony mogą zadawać pytania poprzez ankietę wbudowaną w stronę w zakładce “Pytania i odpowiedzi”. Przykładowo, na pytanie: “Jestem mamą 2-letniego dziecko, mam umową zlecenie, jednocześnie się uczę i nie skończyłam 26 lat. Pracodawca ograniczył etaty, czy mogę liczyć na zasiłek?”, pojawiła się na stronie odpowiedź : “Tak, postojowe świadczenie, które wynosi 80% minimalnego wynagrodzenia. Formularz będzie do wypełnienia na stronie ZUSu. Punktem odniesienia będzie wynagrodzenia z poprzedniego miesiąca. Przykładowo we wniosku złożonym w kwietniu pod uwagę będzie brane wynagrodzenie z marca.”

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Witryna będzie przekierowywać na strony, na których można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie. Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów, strona będzie cały czas ewoluowała – jak czytamy na stronie www.gov.pl.

Źródło: www.gov.pl

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej
InformacjePolskaZdrowie

Mammobusy ruszyły w trasę po przerwie spowodowanej pandemią

Po przerwie spowodowanej pandemią w trasę ruszyły mammobusy. Kobiety znów mogą skorzystać z finansowanego przez NFZ bezpłatnego badania piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych – poinformował w piątek Fundusz. Badanie można również…
Zobacz więcej