Świat

Sensacyjne doniesienia naukowców z Harvardu. Koronawirus mógł pojawić się w Wuhan już w sierpniu 2019

Obraz Syaibatul Hamdi z Pixabay

Koronawirus mógł rozprzestrzeniać się w Chinach już w sierpniu 2019 roku – wynika z badań amerykańskiej Harvard Medical School. Naukowcy wyciągnęli takie wnioski na podstawie analizy zdjęć satelitarnych przedstawiających tereny szpitali oraz na podstawie danych wyszukiwarek z Wuhan w środkowych Chinach.

W badaniach wykorzystano zdjęcia wysokiej rozdzielczości miejsc parkingowych przy szpitalach w Wuhanie oraz dane dotyczące zapytań w sieci o objawy takie, jak “kaszel” i “biegunka”. “Wyniki te potwierdzają również hipotezę, że wirus pojawił się naturalnie w południowych Chinach i potencjalnie już krążył w tym czasie w Wuhanie” – twierdzą naukowcy z Harvardu.

Według nich już latem 2019 roku odnotowano gwałtowny wzrost liczby zajętych miejsc parkingowych w chińskich szpitalach. Na dodatek, jak informują :”W sierpniu odnotowujemy wyjątkowy wzrost liczby wyszukań (w sieci) dla “biegunki”, czego nie zaobserwowano w poprzednich sezonach grypy. To samo zaobserwowano w przypadku danych dotyczących “kaszlu” – wynika z badania Harvard Medical School.

Źródło: PAP

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej