Bzdety niestetyInformacje

Skandal: Duńczycy wydali poprawną politycznie, ocenzurowaną Biblię!

Źródło: Internet

Duńskie Towarzystwo Biblijne opublikowało ocenzurowaną Biblię, gdzie zmieniono jej treść. Żydzi i chrześcijanie na całym świecie protestują przeciw cenzurowaniu Słowa Bożego. 

Biblia została ocenzurowana w kluczu poprawności politycznej. Media informują, że usunięto z niej słowo “Izrael”, zastępując określeniem “my”. Sformułowania: grzech, łaska, miłosierdzie i przymierze również zostały wykreślone, aby nie straszyć ludzi karą i piekłem.  

Zrezygnowano ze słowa “Izrael” po to, by “duńscy luteranie nie mylili biblijnego narodu Izraela ze współczesnym państwem izraelskim”. Chrześcijanie domagając się wycofania wprowadzonych “aktualizacji”. Politycznie poprawne zafałszowania, robione m.in. pod wpływem rosnącej w siłę w Danii społeczności muzułmańskiej.

Ssowo Izrael zostało zastąpione 59 na 60 razy, natomiast w Starym Testamencie tylko w 9 proc. odniesień. “Jesteśmy zaskoczeni dokonanymi zmianami. Nawet jeśli miały one pomóc w lepszym dotarciu do zeświecczonego odbiorcy, to należy pamiętać, że nigdy nie można fałszować znaczenia Słowa Bożego” – napisano w jednym z protestów.

Do tego apelu dołączyło wielu chrześcijan, przypominając, że zamiast dostosowywać Słowo Boże do wymogów politycznej poprawności, należałoby raczej ewangelizować ludzi.

Źródło: wsensie.pl  

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej