Informacje

Skandal ! Piekarnia w Poznaniu nie chciała obsługiwać pracowników medycznych.

Bułki, pieczywo Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W internecie zawrzało po tym, jak piekarnia na poznańskiej Wildzie zamieściła w swojej witrynie kartkę, w której apeluje m.in. do personelu medycznego, by powstrzymał się od zakupów u nich. Fotografia kartki wywieszonej jakiś czas temu w oknie nadal krąży po mediach społecznościowych i wywołuje oburzenie kolejnych osób. Zwłaszcza, że ostatnio głośno mówi sie o szykanowaniu w Polsce osób pracujących w służbie zdrowia. O co chodzi ?

Dwa tygodnie temu w sklepie pojawiła się kartka o takiej treści: “Z wiadomego względu wchodzimy po zakupy pojedynczo. Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osoby spoza Poznania, personel medyczny i osoby zainfekowane, prosimy o powstrzymanie się od zakupów. Prosimy o zakładanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Nie rozmawiamy”. Sprawę jako pierwsza opisała poznańska GW.

Piekarnia Poznań, Facebook

Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. ” Szczyt podłości – piekarnia nie obsługuje pielęgniarek, lekarzy i ratowników” – czytamy na stronie facebookowej OMZRiK. – “Nasz Ośrodek zawiadomi o tym skandalicznym zachowaniu prokuraturę oraz wszelkie instytucje które mogą sprawdzić różne aspekty działalność gospodarczej miłośnika dyskryminacji lekarzy. Skoro właścicielowi tego przybytku tak bardzo zależy na higienie, to zwrócimy się również z prośbą o pilną kontrole lokalnego SANEPIDU w jego piekarni”.

Pracownia chleba „GODny” postanowiła przeprosić za kartkę, którą wywiesiła.- “Przepraszamy! Wszystkich za niefortunną prośbę z kartki zbierającej gromy w sieci, gorąco przepraszamy. Kartka znika” – informowali kilka dni po incydencie na swoim profilu na Facebooku zapraszając personel medyczny na chleb za darmo.

Piekarnia tłumaczyła się także, że była to jedynie prośba. – Wymieniliśmy osoby z grupy ryzyka i uczyniliśmy to w trosce o naszych klientów. Nasi klienci to często osoby w podeszłym wieku, już nie tak żwawi i odporni jak Pan dziennikarz szukający sensacji w zwykłej prośbie o ostrożność. Zresztą Pan uciekł się do pomówienia, ponieważ wczoraj w rozmowie na messenger wyjaśniłam mu, że obsługujemy wszystkich bez wyjątku. Jedynie prosimy o zachowanie większej ostrożności – czytamy na stronie wtk.pl.

Źródło: wtk.pl

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej