Świat

Skandal w Belgii: uchodźcy ważniejsi od ochrony ludności przed COVID-19. Podjęto decyzję o nieleczeniu ludzi starych.

"Nie poddaj mnie eutanazji" - fot. Internet

W 2015 roku belgijski rząd zniszczył cały “strategiczny zapas” 63 mln ochronnych masek na twarz w celu zakwaterowania uchodźców. Bez dostępnych masek, kiedy pandemia koronawirusa zaczęła szerzyć się w Belgii, rząd ogłosił, że maski nie są potrzebne” – pisze Drieu Godefridi.

Na łamach serwisu internetowego think-tanku Gateson Institute, Drieu Godefridi rozprawia się z polityką rządu Belgii wobec koronawirusa, która ma znamiona nie tylko poprawności politycznej, lecz także celowej eugeniki i depopulacji. 

Zaczęło się to wszystko w 2015 roku, kiedy rząd premiera Charlesa Michela (dzisiaj przewodniczącego Rady Europy) postanowił zniszczyć cały “strategiczny zapas” 63 milionów ochronnych masek na twarz, włącznie z cennym rodzajem FFP2 — 1200 palet starannie zmagazynowanych i strzeżonych przez armię w Belgrade Barracks w Namur. Bo są “przedatowane”, powiedziała ministerka zdrowia, Maggie De Block, która nadal sprawuje ten urząd. “Wcale nie – powiedział główny związek belgijskiej armii – te maski zostały spalone… żeby ‘zrobić miejsce’ dla zakwaterowania uchodźców”. W 2015 roku Belgia i Europa były zalane migrantami, którzy przybyli na zaproszenie niemieckiej kanclerz, Angeli Merkel, a prawa Unii Europejskiej i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka skutecznie uniemożliwiły odmowę wpuszczenia ich” – pisze autor. 

Gdy Belgia pozbyły się strategicznych zapasów, z powodu poprawności politycznej, rozpoczęła się pandemia. Belgowie licznie ruszyli do włoskich kurortów na narty. Potem było już za późno. Lewicowy rząd nic nie robił sobie z obostrzeń w innych krajach. 

„Na początku marca rząd premierki Sophie Wilmès – z tej samej partii centrowo-lewicowej, Mouvement Réformateur, jak jej poprzednik, Charles Michel – nie widział problemu z uczestnictwem Belgów w masowych zgromadzeniach, takich jak Salon Batibouw (targi nieruchomości), Foire du Livre (targi książki), i oczywiście, wiec w Międzynarodowym Dniu Kobiet 8 marca” – ujawnia Godefridi

Lewicowy rząd wprowadzał obostrzenia zbyt późno. Nie robiono wystarczającej ilości testów. W końcu podjęto decyzję o nieleczeniu ludzki starych. 

„Belgijski rząd podjął to, co prawdopodobnie jest najgorszą decyzją od 1945 roku: ludzie zarażeni wirusem w domach opieki mieli pozostać w domach opieki. Dlatego nie było żadnej hospitalizacji dla tych nieszczęsnych, starych ludzi. (…) Belgia mówi teraz nie o jednej, ale dwóch epidemiach: jednej w ogólnej populacji i drugiej w domach opieki. Tragicznie, niemal 50% zgonów z powodu koronawirusa w Belgii miało miejsce w domach opieki” – podkreśla autor. 

O liczbie zgonów w Belgii pisaliśmy także w innym artykule.

Źródło: gatestoneinstitute.org

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej