Informacje

Słowenia ogłosiła koniec epidemii. Kiedy zrobi to Polska? Szumowski odpowiada.

Słowenia ogłosiła koniec epidemii. Czy to odwaga czy bazowanie na konkretnych danych – zapytali prowadzący program specjalny “Newsroom WP” ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Przypomnijmy, słoweński premier Janez Janša ogłosił, że w Słowenii, kraju liczącym dwa miliony mieszkańców, udało się zakończyć epidemię koronawirusa. Tym samym kraj ze stolicą w Lublanie stał się pierwszym państwem w Europie, które może pochwalić się takim osiągnięciem.

Minister zdrowia zaznaczył, że Słowenia jest znacznie mniejszym krajem. Wyraził nadzieję, że wkrótce “będziemy mogli powiedzieć, że w radykalny sposób spada liczba chorych i zakażonych”.

Na pytanie czy “już niedługo” oznacza perspektywę kilku tygodni czy raczej pół roku Szumowski odparł, że za tydzień powinniśmy mieć opanowane ognisko w kopalniach. – W tej chwili rusza tura testowania.

-Przetestowaliśmy 14 tys. górników, w piątek chcemy przetestować 3,5 tys., w sobotę i niedziele po 5 tys. – z tych, którzy mieli wyniki ujemne, tak by każdy, kto miał wynik ujemny, mógł wrócić do pracy. Testujemy też wyrywkowo w kopalniach, w których były pojedyncze przypadki – wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Źródło: wp.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej