InformacjeŚwiat

Słynne włoskie miasto szykuje się na otwarcie dla turystów już od poniedziałku. Kiedy otworzą włoskie granice ?

Canal Grande, Wenecja, Wikipedia

Wenecja, po dwóch miesiącach zamknięcia miasta dla turystów, przygotowuje się na wielkie otwarcie. Od poniedziałku 18 maja powinny już tam działać wszystkie sklepy, bary, restauracje i obiekty turystyczne.

Zdaniem burmistrza Wenecji, Luigiego Brugnaro, po koronawirusie Wenecja “uwolni się” od jednodniowych zwiedzających na rzecz tych, którzy spędzą tu co najmniej jedną noc. Jak obrazowo stwierdził, “wirus oczyścił turystykę z osób, chcących poznać w kilka godzin miasto, które ma za sobą 1600 lat historii”. 

Optymizmu burmistrza nie podzielają jednak właściciele restauracji. Zgodnie z nowymi, włoskimi przepisami, restauratorzy muszą ustawić stoliki w odległości minimum czterech metrów, ograniczając ich liczbę. 

Właściciel historycznego, 98-letniego Harry’s Baru, w którym bywały znane światowe osobistości, nie otworzy lokalu, bo – jak podkreślił – jest to nieopłacalne. Przed koronawirusem mógł przyjąć 150 gości, a dziś… 10.

Włochy szykują się też na otwarcie swoich granic. Prawdopodobnie od 3 czerwca będzie można wjechać do Italii a osoby które przyjadą, nie będą musiały poddawać się 14-dniowej kwarantannie. Wszystko po to by ratować turystykę i zacząc przygotowania do sezonu wakacyjnego. Na razie do Włoch będzie można przyjechać tylko z krajów Unii Europejskiej, a także ze Szwajcarii i Monako. 

Źródło: Interia

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej