Polska

Śmierć Ewy Żarskiej. Miała dokumenty dotyczące pedofilii. Tuż przed zgonem chciała wyjechać nad morze. Dziś pogrzeb dziennikarki.

Facebook

Mnożą się hipotezy wokół śmierci redaktor Ewy Żarskiej, która zajmowała się opisywaniem przestępstw związanych z pedofilią. Mimo, iż prokuratura zapewnia, że nie ma przesłanek, aby do zgonu przyczyniły się osoby trzecie, pojawiają się nowe informacje. 

Według dziennikarzy „Super Expressu”, Żarska była cały czas aktywna, relacjonowała wydarzenia związane z pandemią koronawirusa. Następnie na Instagramie wyznała, że chciałaby wyjechać na morze. 

O tym fakcie pisał wcześniej na Twitterze dziennikarz Marcin Dobski.

Portal tvp.info pisze także o tym, że w mediach społecznościowych pojawiają się informację, że z mieszkania dziennikarki zniknęły bardzo ważne dokumenty, które dotyczą pedofilii wśród prominentnych osób. 

Dlatego ci, którzy znali Żarską nie wierzą w wersję samobójstwa, natychmiast przedstawioną przez „Gazetę Wyborczą”.

Dziennikarka zostanie pochowana w Piotrkowie Trybunalskim. W poniedziałek, 27 kwietnia o godz. 11.30 odbędzie się msza w Kaplicy Cmentarnej (ul. Cmentarna 19A), z której nastąpi wyprowadzenie zwłok na miejscowy cmentarz.

Ewa Żarska była nagradzana za swoje głośne materiały. Otrzymała nagrodę w konkursie “MediaTory” za reportaż “Mała prosiła, by jej nie zabijać”. Była także nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze. Napisała książkę “Łowca – Sprawa Trynkiewicza” o Mariuszu Trynkiewiczu, zabójcy i przestępcy seksualnym. Pomagała policji i prokuraturze w rozwiązaniu zagadek kryminalnych.

Zmarłą wspominają redakcyjni koledzy. “Bardzo boli nas ta śmierć. Odeszła wybitna dziennikarka ale przede wszystkim wspaniała koleżanka. Prosimy o modlitwę, dobre myśli i uszanowanie prywatności” – napisała na Twitterze Dorota Gawryluk, szefowa “Wydarzeń” i Polsatu News. “Bardzo smutny dzień. Nasza redakcyjna koleżanka. Prawdziwa reporterka” – napisał w dniu śmierci Ewy Żarskiej Piotr Witwicki, dziennikarz Polsatu News.

Posłuchaj audycji “Piotrkowianie znani i nieznani” o Ewie Żarskiej z 29-01-2020 roku zamieszczony na stronie www.ePiotrkow.pl

Czytaj także :

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej