InformacjePolska

Studentki były napastowane przez wykładowców

Źródło: telewizja TVS

Skandal na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Poniżanie, mobbing i seksizm w relacjach ze studentami. Będzie dochodzenie?

Złe traktowanie studentów, mobbing, poniżanie, prześladowanie, molestowanie i seksizm. Przykłady takie zachowań na Śląskim Uniwersytecie Medycznym zaczęły się pojawiać na grupie założonej przez studentów uczelni  na facebooku. Większość z nich się boi, dlatego chce zachować anonimowość.

– W momencie kiedy studentka nie była w stanie odpowiedzieć na te pytania profesor zrobił się cały czerwony, zaczął krzyczeć, padły stwierdzenia że co ona sobie myśli, że zachciało jej się uczyć na uniwersytecie, że kobiety to są histeryczki, że zrobiła histerię na oddziale. Zwrócił się do starosty naszej grupy, że proszę ją ogarnąć bo ona mi tutaj histerie wprowadza, zaczął wytykać że jest kobietą. Nie było to naprawdę przyjemne. Mówił, że jest nieudacznikiem życiowym, że nic nie potrafi, że nie będzie lekarzem – powiedział telewizji TVS anonimowo student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na facebookowej stronie zaczęło się pojawiać mnóstwo historii studentów, którzy nazywają konkretne zachowania wykładowców „stalinowskim zamordyzmem” czy “piekłem”. Skala zgłoszeń robi się coraz większa.

– Dowiadujemy się, że był sytuacje, że do studentów zwracana się słowami “szkoda że cię matka nie wyskrobała”, że dziewczyny przy zaliczaniu czy tam poprawianiu na osobności słyszały propozycje typu: “może cię odwiedzę w domu” po czym prowadzący zjawiali się u nich w domu – mówi student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przedstawiciele uczelni dziś do sprawy nie chcieli się odnieść. W opublikowanym na stronie internetowej uczelni komunikacie piszą:

“Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wywołany do odpowiedzi stanowczo podkreśla, że nie popiera zachowań nagannych i nieetycznych nauczycieli akademickich. Niemniej wobec braku zgłaszanych skarg Rektorowi i jego Zastępcom niemożliwym jest przeprowadzenie szczegółowych postępowań wyjaśniających, a wnioski płynące z komentarzy mogą jedynie stanowić źródło informacji o charakterze opiniodawczym. Będą one podlegały omówieniu na poszczególnych Wydziałach z udziałem Przedstawicieli Samorządu Studenckiego”.

Źródło: tvs.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej