Informacje

Szkoły w Niemczech będą otwierane ponownie od 4 maja. Większość restrykcji przedłużono do 3 maja.

Kanclerz Angela Merkel potwierdziła na konferencji prasowej, że od 4 maja w Niemczech ponownie będą otwierane szkoły oraz przekazała, że rząd federalny i władze landów zgodziły się na przedłużenie do 3 maja większości restrykcji, wprowadzonych w celu spowalniania pandemii Covid-19. Zasady te obowiązują od 22 marca i dotyczą między innymi częściowego zakazu opuszczania domów, zakazu podróży czy zamknięcia szkół, przedszkoli i uniwersytetów. 

Merkel poinformowała, że od 4 maja do nauki jako pierwsi wrócą uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminów dojrzałości w tym oraz nadchodzącym roku, a także najstarsi uczniowie szkół podstawowych. 

Od 20 kwietnia swoją działalność będą mogły wznowić także sklepy o powierzchni do 800 metrów kwadratowych. 

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej