Informacje

Szokująca opinia celebrytki: w PRL przynajmniej był dostęp do aborcji, a dzisiejsze kobiety żyją jak zwierzęta w klatkach.

Manuela Gretkowska wywiadzie dla Elle zaszokowała:  – W PRL-u system, choć zakładał równość płci, gnębił wszystkich po równo. Jednak zamiast czczego gadania o godności oferował żłobki, przedszkola i dostęp do aborcji – uważa pisarka. 

Gretkowska jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. Uważa, że lepiej było za czasów komunistycznych, bo państwo ofiarowało bezpłatną aborcję. – Na myśl o ciąży odczuwałam panikę – wyznaje pisarka. 

– W PRL-u było gorzej. System, choć zakładał równość płci, gnębił wszystkich po równo. Jednak zamiast czczego gadania o godności oferował żłobki, przedszkola i dostęp do aborcji – mówi Gretkowska.

Celebrytka bardzo martwi się o los współczesnych Polek. Uważa, że traktuje się je jak zwierzęta w klatkach. – A dziś? Porównałabym sytuację Polek do hodowli zwierząt w półklatkach i takich z wolnym wybiegiem – dodaje. 

Źródło: elle.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej