Informacje

Szokująca opinia celebrytki: w PRL przynajmniej był dostęp do aborcji, a dzisiejsze kobiety żyją jak zwierzęta w klatkach.

Manuela Gretkowska wywiadzie dla Elle zaszokowała:  – W PRL-u system, choć zakładał równość płci, gnębił wszystkich po równo. Jednak zamiast czczego gadania o godności oferował żłobki, przedszkola i dostęp do aborcji – uważa pisarka. 

Gretkowska jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. Uważa, że lepiej było za czasów komunistycznych, bo państwo ofiarowało bezpłatną aborcję. – Na myśl o ciąży odczuwałam panikę – wyznaje pisarka. 

– W PRL-u było gorzej. System, choć zakładał równość płci, gnębił wszystkich po równo. Jednak zamiast czczego gadania o godności oferował żłobki, przedszkola i dostęp do aborcji – mówi Gretkowska.

Celebrytka bardzo martwi się o los współczesnych Polek. Uważa, że traktuje się je jak zwierzęta w klatkach. – A dziś? Porównałabym sytuację Polek do hodowli zwierząt w półklatkach i takich z wolnym wybiegiem – dodaje. 

Źródło: elle.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej