Polska

SZOKUJĄCE! Aktywista LGBT spalił polską flagę w Dzień Flagi i pochwalił się tym na Facebooku i YouTube.

palenie polskiej flagi przez aktywistę LGBT, YouTube

Aktywista i były katecheta Sławomir Kuleta spalił polską flagę. Tłumaczył, że powodem jest oszukiwanie go przez państwo. Kuleta jest działaczem organizacji homoseksualnej Forum LGBT. W Dzień Flagi postanowił spalić polską flagę.To nie pierwsza taka prowokacja ze strony przedstawiciela organizacji Forum LGBT. W ciągu miesiąca Sławomir Kuleta trzykrotnie spalił polską flagę.

Aktywista powiesił na drzewie dwie flagi – polską i unijną. – Za moimi plecami znajdują się dwie flagi. Jedna z nich za chwilę spłonie, druga nie – mówił całując symbol UE. Wcześniej zacytował także fragment Apokalipsy.

– Dzisiaj święto flagi, dzień flagi i pomyślałem, że warto by to uczcić. To co teraz zrobię, jest to gest protestu przeciwko niesprawiedliwości, jaka się w Polsce dzieje. W inny sposób nie umiem, nie mam pomysłu, żeby w inny sposób zaprotestować przeciwko tej wielkiej hańbie, jaką się okryła Polska i tej wielkiej niesprawiedliwości. Więc taka jest moja metoda tego protestu. Miłego oglądania – powiedział na nagraniu.

Aktywista miał na sobie także koloratkę. Nagrał też inne wideo, w którym wyjaśniał, powody haniebnej prowokacji, którą przeprowadził kilkukrotnie. Według tęczowego portalu queer.pl, Sławomir Kuleta jest byłym katechetą i byłym doktorantem UKSW. Po tym, jak wydał książkę „Inne Spojrzenie na wybrane aspekty seksualności ludzkiej rozpatrywane w odniesieniu do duchowości chrześcijańskiej” uczelnia miała mu nie przedłużyć doktoratu. Aktywista przekonywał w swojej pracy, że można połączyć czynny homoseksualizm z głęboką wiarą.

Palenie flag narodowych to działanie niedopuszczalne w żadnym cywilizowanym kraju. Przypominamy, że polskie prawo chroni symbole narodowe. Powinniśmy im okazywać cześć i szacunek. Za ich publiczne znieważenie lub uszkodzenie kodeks karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub nawet rok więzienia.

– [To złamanie] art. 137 par 1 kk, niewykluczone, że w związku z art. 57a kk (czyn chuligański). Kara do roku pozbawienia wolności. Przestępstwo ścigane z urzędu. Właściwość rzeczowa sądu okręgowego. Prześladowanie [za orientację – przyp. red] ? Tak, pojawia się w praktyce taka linia obrony. Nie słyszałem, by była skuteczna – uważa sędzia Arkadiusz Cichocki, który skomentował sprawę na Twitterze.

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej