GospodarkaInformacje

Tarcza Antykryzysowa działa. Do firm popłynęły ogromne pieniądze.

Internet

Tarcza Antykryzysowa działa. Prawie 7,4 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców i samozatrudnionych.

– Od momentu uruchomienia Tarczy Antykryzysowej  przedsiębiorcy złożyli już ponad 3,47 mln wniosków o wsparcie – poinformowała  Marlena Maląg,  minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Instrumentem wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej, o który przedsiębiorcy wnioskują najczęściej, jest zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek ubezpieczeniowych. Firmy złożyły już ponad 1,56 mln wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec-maj 2020 r. –  Na kontach płatników widoczne są efekty pozytywnej obsługi wniosków na łączną kwotę 1,6 mld zł – powiedziała  minister Marlena Maląg.

Do tej pory wypłaconych zostało również przeszło 280,2 tys. świadczeń postojowych na łączną kwotę ponad 563,4 mln zł. Z kolei  do powiatowych urzędów pracy wpłynęło ponad 892,5 tys. wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców. Dotychczas  przyznano ją blisko 436,5 tys. mikroprzedsiębiorców na łączną kwotę niemal 2,17 mld zł.

Kolejnym instrumentem wsparcia dla przedsiębiorców są środki z Europejskiego Funduszu Społecznego, które pozwalają dofinansować pensje i składki pracowników firm, którym spadły obroty. Według danych resortu rodziny, rozpatrzono już pozytywnie 33,3 tys. wniosków dotyczących ponad 84 tys. pracowników. Pełna kwota przyznanego dofinansowania to ponad 427,7 mln złotych. Natomiast  łączna kwota dofinansowania do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych sięga  już ponad 2,6 mld zł, a liczba wspieranych miejsc pracy to blisko 580 tys.

– Łączna kwota wsparcia dla przedsiębiorców i samozatrudnionych z różnych instrumentów ustawy antykryzysowej to już 7,36 mld zł. Każdego dnia ta kwota wzrasta, a wsparcie trafia do kolejnych przedsiębiorców. To mądra i potrzebna pomoc – podsumowała  minister Maląg.

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej