InformacjePolska

Drakońskie kary za odprawianie Mszy św. z niedozwoloną ilością wiernych.

Na policję i do sądów wpływają donosy i wnioski o ukaranie księży, którzy odprawiają Eucharystię z udziałem więcej niż 5. wiernych. Są już pierwsze przypadki. 

Kilka dni temu, donosem obywatelskim poszczycił się dziennikarz Jarosław Kociszewski, który wszedł z aparatem do kościoła pw. św. Ojca Pio na Kabatach i zaczął robić zdjęcia wiernym, modlącym się w świątyni. Sytuację opisał na twitterze, co spotkało się z ostrą krytyką internautów. 

Wcześniej przepisy złamała parafia ze Sromowiec Wyżnych na Podhalu, gdzie zgromadziło się 60 osób. Na proboszcza nałożona została kara w wysokości 10 tys. zł.

Do sądu wpłynął natomiast wniosek o ukaranie proboszcza parafii w podwarszawskiej Podkowie Leśnej. Tam, w kościele pw. św. Krzysztofa Wielki Piątek celebrowało 70 wiernych. O sprawie powiadomiono policję. Jak informował TVN funkcjonariusze przyjechali pod kościół po godz. 20.00. Sprawa trafiła do sądu.  

To, co wydawało się niewyobrażalne, realizuje się na naszych oczach. Katolicy zaczynają być po woli szykanowani, choć na razie są to jedynie kary finansowe. Czy wkrótce w Europie, jak za czasów cesarza Dioklecjana, będą nas zamykać w więzieniu za uczestnictwo w nielegalnej Eucharystii?

Źródło: msn.com, Twitter

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej