InformacjePolska

Drakońskie kary za odprawianie Mszy św. z niedozwoloną ilością wiernych.

Na policję i do sądów wpływają donosy i wnioski o ukaranie księży, którzy odprawiają Eucharystię z udziałem więcej niż 5. wiernych. Są już pierwsze przypadki. 

Kilka dni temu, donosem obywatelskim poszczycił się dziennikarz Jarosław Kociszewski, który wszedł z aparatem do kościoła pw. św. Ojca Pio na Kabatach i zaczął robić zdjęcia wiernym, modlącym się w świątyni. Sytuację opisał na twitterze, co spotkało się z ostrą krytyką internautów. 

Wcześniej przepisy złamała parafia ze Sromowiec Wyżnych na Podhalu, gdzie zgromadziło się 60 osób. Na proboszcza nałożona została kara w wysokości 10 tys. zł.

Do sądu wpłynął natomiast wniosek o ukaranie proboszcza parafii w podwarszawskiej Podkowie Leśnej. Tam, w kościele pw. św. Krzysztofa Wielki Piątek celebrowało 70 wiernych. O sprawie powiadomiono policję. Jak informował TVN funkcjonariusze przyjechali pod kościół po godz. 20.00. Sprawa trafiła do sądu.  

To, co wydawało się niewyobrażalne, realizuje się na naszych oczach. Katolicy zaczynają być po woli szykanowani, choć na razie są to jedynie kary finansowe. Czy wkrótce w Europie, jak za czasów cesarza Dioklecjana, będą nas zamykać w więzieniu za uczestnictwo w nielegalnej Eucharystii?

Źródło: msn.com, Twitter

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej