InformacjeŚwiat

Trump twierdzi, że koronawirus powstał w laboratorium w Wuhan. Ambasador Mosbacher zarzuca Chińczykom dezinformację. Napięcie USA – Chiny wzrasta.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że widział dowody, iż SARS-CoV-2 pochodzi z chińskiego laboratorium w Wuhan. Jednocześnie zagroził Pekinowi, że wyciągnie konsekwencje, jeśli okaże się, że chińskie władze dopuściły do rozprzestrzeniania się zarazy na inne kraje. 

Tak mocne słowa padły na konferencji prasowej w Białym Domu. – Jak to się stało, że zatrzymali ruch powietrzny wewnątrz Chin, a nie zatrzymali samolotów do Stanów Zjednoczonych i do całej Europy? – spytał prezydent Stanów Zjednoczonych.  

Na pytanie, czy widział dowody na laboratoryjne pochodzenie chińskiego wirusa z Wuhan, odpowiedział twierdząco: – Tak, widziałem. I uważam, że Światowa Organizacja Zdrowia powinna się wstydzić, bo zachowuje się jak agencja public relations Chin. 

Jednocześnie w Warszawie, amerykańska ambasador Georgette Mosbacher zarzuciła swojemu chińskiemu odpowiednikowi, że atakuje ją z fake’owych kont w internecie, wprowadzając dezinformację. Napięcie między Waszyngtonem a Pekinem wkracza w kolejną fazę. 

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej