Świat

Turcja zaprasza turystów. Oferta wakacji bez Covid-19 ale … z zakazem wychodzenia z hotelu.

Antalya, Turcja, Wikipedia

Od 26 czerwca turecki touroperator Corendon zachęca do „Wakacji bez Covid-19”. Oferta jest wstępnie ograniczona do kierunków tureckich i na razie dostępna jedynie z amsterdamskiego lotniska Schiphol – informuje Rzeczpospolita.

Każdy z pasażerów tuż przed wylotem zostanie przetestowany, czy przypadkiem nie jest nosicielem Covid-19. Testy, którym będą musieli poddać się wszyscy, także dzieci (koszt to dodatkowe 50 euro).

Następnie przetestowani wcześniej pracownicy przewoźnika zapewnią turystom przejazd specjalnym autokarem na lotnisko, z gwarancją, że nie spotkają się z nikim spoza ich grupy. Ta opieka ma być zapewniona także podczas rejestracji przed wylotem, przejściem do samolotu, podczas samego rejsu, przejazdu do hotelu na miejscu i pobytu w hotelu z zagwarantowanym wyżywieniem „wszystko w cenie”. Warunkiem takiego wyjazdu jest podpisanie zobowiązania, że nie opuści się hotelu przez całe wakacje – czytamy w dzienniku.

Pierwsze miasteczko wakacyjne „wolne od koronawirusa” będzie pod turecką Antalią, gdzie Corendon ma kilka hoteli. Ale wkrótce w ofercie mają się pojawić także Ibiza i Curacao. Jako kolejne kierunki wymieniane są również Sycylia i Sardynia.

Źródło: Rzeczpospolita  

Podobne artykuły
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej