InformacjeŚwiatTurystyka

Turyści w Hiszpanii zostaną oznaczeni bransoletkami: “wyleczony”, “zdrowy”, “wysokiego ryzyka”?

bransoletka silikonowa, Internet

Firmy z branży turystycznej zaproponowały władzom Hiszpanii sukcesywne przywracanie działalności zamkniętych obiektów hotelarskich, restauracji i barów. Goście mieliby być identyfikowani przy pomocy systemu kolorowych bransoletek – informuje dziennik “El Mundo”.

Białe bransoletki nosiliby na ręku goście, którzy zostali wyleczeni z Covid-19, zielone – osoby zdrowe, które nie należą do grupy wysokiego ryzyka, a czerwone – ludzie z grupy wysokiego ryzyka.

Dziennik “El Mundo” informuje, że wśród proponowanej przez sektor turystyczny formy oddzielenia zdrowych osób od tych, które w ostatnim czasie przebyły Covid-19, są też plany wprowadzania przepisów nakazujących zachowanie odstępów między ludźmi w miejscach publicznych.

W rozmowie ze stołeczną gazetą szef stowarzyszenia HE Emilio Gallego stwierdził jednak, że – Zachowanie w Hiszpanii dwumetrowego odstępu pomiędzy ręcznikami plażowiczów jest zwyczajną fikcją.

Wskutek restrykcji związanych z wprowadzonym w połowie marca w Hiszpanii stanem zagrożenia epidemicznego branża turystyczna poniosła w tym kraju duże straty. Organizacja branżowa Fetave oszacowała, że tylko podczas Wielkiego Tygodnia, jednego z najbardziej popularnych wśród urlopowiczów okresów w roku, hiszpański sektor turystyczny stracił 18 mld euro.

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej