KulturaPolska

Tylko u nas komentarz autora! Allegro wycofuje “Chama Niezbuntowanego” Rafała Ziemkiewicza ze sprzedaży. O co chodzi w tej aferze?

Rafał A.Ziemkiewicz ( fot. Archiwum prywatne)

Serwis Allegro zabronił sprzedaży najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza na swojej platformie aukcyjnej. Całe zamieszanie jest finałem sprawy nagłośnionej przez stowarzyszenie “Otwarta Rzeczpospolita” i “Gazetę Wyborczą” wynika z oświadczenia Rafała Ziemkiewicza dla portalu Codzienna.Net. Dlaczego Allegro uważa autora “Chama Niezbuntowanego” za antysemitę i rasistę? Tylko u nas Ziemkiewicz wyjaśnia o co chodzi w całym konflikcie i jak to się stało, że został uznany za persona non grata na najpopularniejszym polskim portalu aukcyjnym.

Posłuchaj całego oświadczenia Rafała Ziemkiewicza.

„Stowarzyszenie, które nazwa się „Otwarta Rzeczpospolita” skorzystała z tandetnego sposobu produkowania zniesławień, które nazywa się doniesieniem do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Można to napisać na każdego, nic to nie kosztuje” – twierdzi Rafał Ziemkiewicz.

„Owo niepotwierdzone i niesprawdzone doniesienie podchwyciła Żydowska Agencja Telegraficzna i rozesłała po całym świecie informacje o tym, że w Polsce wyszła antysemicka książka negująca holokaust pt. „Cham Niezbuntowany”. Z kolei powołując się na tę informacje stowarzyszenie „Nigdy więcej” umieściło książkę na swojej liście zakazanych książek rasistowskich, która to lista jest szanowana przez firmę Allegro. I ta właśnie zakazała sprzedaży mojej książki na swoim portalu – wyjaśnia dalej autor książki.

Ziemkiewicz twierdzi też, że w „Otwartej Rzeczpospolitej” nikt tej książki nie miał w ręku i nikt jej nie czytał. Znają jedynie jeden cytat użyty w promocji. Autor zapowiada pozwy sądowe.

Czy Ziemkiewicz uważa, że afera wokół jego nowej książki „Cham Niezbuntowany” pomoże publikacji?   „Ani mu pomoże, ani zaszkodzi. Myślę, że tej książce pomaga, że jest nieoparta w swojej argumentacji” – twierdzi autor. 

Zobacz też zaskakującą rozmowę z Rafałem A. Ziemkiewiczem. Tylko na codzienna.net

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej