Polska

TYLKO U NAS! Greenpeace wykorzy­stuje dramat Biebrzy. Podpalenia uważa za efekt globalnego ociep­lenia i porównuje je do pożaru Notre-Dame!

Internet

Jedna z najbardziej szkodliwych organizacji głoszących skrajne poglądy na ochronę środowiska, postanowiła wykorzystać dramat pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym do swoich celów politycznych. 

Greenpeace jest jedną z najbardziej aktywnych instytucji, która próbuje zbić kapitał na ideologii globalnego ocieplenia – jako kluczowego problemu wszech czasów. W tym celu postanowiła wykorzystać tę lokalną tragedię środowiska i miejscowej ludności. 

W kilku informacjach zamieszczonych w mediach społecznościowych aktywiści grają Biebrzą, próbując manipulować sytuacją. – Na naszych oczach płonie nasze przyrodnicze Notre-Dame. To, przed czym ostrzegają naukowcy, właśnie staje się faktem. Kryzys klimatyczny zagraża ludziom w Polsce – mówi dyrektor Greenpeace Paweł Szypulski. – Jak nie zmienimy obecnego systemu, to tak jak Biebrza zapłonie cały kraj – grozi. 

Mimo, iż Ministerstwo Środowiska i Polska Policja uznały, że główną przyczyną pożarów jest prawdopodobnie podpalenie, radykałowie z Greenpeace uważają, że wszystkiemu są winne zmiany klimatu. 

„Około proc. największego polskiego parku narodowego już spłonęło. Biebrza płonie! Tak wyglądają skutki kryzysu klimatycznego już teraz w Polsce! Teraz wspierajmy akcję gaśniczą i ratowanie biebrzańskiej przyrody, ale jednocześnie – pracujmy, by zatrzymać katastrofę klimatyczną!” – czytamy w alarmistycznym komunikacie. 

Tymczasem w rzeczywistości pożar jest spowodowany podpaleniem, a nie samoczynnym zapłonem w wyniku ocieplania się klimatu. Taką informację podała dyrekcja Biebrzańskiego Parku Narodowego (BPN). – Prawdopodobną przyczyną wzniecenia ognia była nieostrożność ludzka. Mała iskra spowodowała ogromne spustoszenie – powiedział Polsat News Artur Wiatr z BPN.

Podobną opinię wyraził także minister środowiska Michał Woś. W grę wchodzi więc albo nieumyślne zaprószenie ognia, bądź pożar w wyniku wypalania traw. Brak deszczu i suchość traw, przyspieszyły rozprzestrzenianie się ognia na tym obszarze. 

“Tak wygląda bezmyślność. Tak wygląda egoizm. Tak wygląda unicestwienie jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w Europie albo i na ziemi. Z każdym hektarem ginęły nowo narodzone łosie, sarny, jelenie i dziki. Tak ginęły jaja, pisklęta. Tak ginęły zwierzęta w obronie gniazd i młodych. Z każdym istnieniem, metrem, hektarem umierało moje serce”  – napisała Agnieszka Zach, przewodniczka po BPN.

Podczas, gdy fachowcy nie mają wątpliwości, że przyczyną tragedii jest podpalenie lub zaprószenie ognia, fanatyczni ekolodzy z Greenpeace próbują wmówić opinii publicznej, że pożar jest przyczyną globalnego ocieplenia. 

Skandaliczne jest także epatowanie alarmistycznymi komunikatami, że wkrótce zacznie płonąć cała Polska oraz bezpodstawne porównania do pożaru katolickiej katedry w Paryżu. To można już odczytywać jako ekoterrorystyczne groźby. Aktywiści Greenpeace wielokrotnie byli zatrzymywani za wykroczenia przeciwko mieniu i prywatnej własności. 

Źródło: Twitter, polsatnews.pl 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej