BógKościół

TYLKO U NAS! Ks. Robert Skrzypczak – specjalne przesłanie paschalne dla czytelników codzienna.net

Archiwum

Tegoroczna Pascha jest wyjątkowa. Przypomina swój pierwowzór biblijny. Bóg przechodzi i wybawia. Wówczas Izraelici musieli być zamknięci w domu, bo wokół szalała śmierć. Bóg jednak poprowadził ich ku wolności poprzez wyjście – exodus. 

My rozpoczynamy Paschę z Chrystusem. Chrystus jest naszą Paschą. Zaprasza nas i też przechodzi, przez naszą wyobraźnię, nasze umysły, uczucia, relacje, życie. Pan zaprasza nas do nowego życia. 

On uniżył się i zwyciężył śmierć. Gdy ukazał się swoim uczniom, oni doświadczyli rzeczywiście nowego życia, zmartwychwstanie nadało sens ich życiu. 

Być może dziś jesteśmy pełni lęku i obaw. Zatruci całą sytuacją, ideologiami, rzeczywistością. Ale widzimy, jak nawet w sytuacjach ekstremalnych lekarze i księża podążają za tym przesłaniem Chrystusa, które skłania do oddania życia za drugiego człowieka. 

Będę modlił się za wszystkich czytelników codzienna.net o to, aby Chrystus Zmartwychwstały objawił się także w Waszym życiu. Radosnej Paschy!

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej