Bzdety niestetyInformacje

TYLKO U NAS! Nowa specjalistka od wirusologii. Tak, to Greta Thunberg.

Źródło: Internet

Szwedzka nastolatka robi zawrotną karierę. Nagle stała się ekspertem ds. zmian klimatu. Aktualnie zna się na problemie pandemii koronawirusa. 

Greta Thunberg to szwedzka nastolatka, która zasłynęła piątkowym „Strajkiem klimatycznym”. W zaaranżowanym przez agencje PR i ekologicznych lobbystów, proteście, namawiała rówieśników, aby nie chodzili do szkoły, lecz ratowali planetę przed cywilizacją przemysłową. 

Szybko wyszło na jaw, że Greta ma być nową twarzą kampanii klimatycznych, a stoją za nią potężne organizacje, duże pieniądze i przedsiębiorczy rodzice – znana para szwedzkich artystów. 

Thunberg odniosła spektakularny sukces. Pojawiała się na salonach, fotografowała się z możnymi tego świata i stroiła groźne miny do Donalda Trumpa. Kierujący jej karierą ojciec, obsługujący jej konta w mediach społecznościowych, idzie za ciosem i szuka kolejnych tematów do ogrania. 

Dzieci na całym świecie nie chodzą do szkoły, więc idea strajku upadła. Przez koronawirusa, stąd, być może, rodzina Grety postanowiła wziąć się za niego i ruszyła z kampanią przeciwko pandemii. 

Wraz z duńską fundacją, klimatyczna aktywistka będzie zbierała pieniądze na rzecz Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby walczyć z pandemią. Pewnie nie za darmo. 

Gretka wygłosiła już pierwsze stanowisko: „Podobnie jak kryzys klimatyczny, pandemia koronawirusa jest kryzysem praw dziecka” i w tym momencie muszę przerwać pisanie, aby otrzeć kapiące łzy. 

Greta Thunberg wzywa, także Ciebie Czytelniku, abyś wstał i dołączył do finansowania UNICEF’u, aby pracować nad ratowaniem życia dzieci, ich zdrowia i prawa do edukacji. 

Tomasz Teluk

Źródło: washingtontimes.com 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej