Informacje

TYLKO U NAS! Polska wykonuje odpowiednią ilość testów na COVID-19. Zobacz porównanie.

Opozycja zarzuca rządowi, że wykonuje zbyt małą liczbę testów na koronawirusa, przez co statystyki wykrywalności są zaniżone. Okazuje się, że gdy porównamy ilość wykonanych testów do wykrytych przypadków, nasz kraj radzi sobie bardzo dobrze na tle Europy.  

Z zestawionych danych na podstawie ilości podanych przez stronę wordlometers.com na dzień 15 kwietnia, Polska i Czechy wykonują aż 21 testów na 1 wykrytego zakażonego. 

Na kolejnym miejscu znajduje się Norwegia z 19. testami na każdy wykryty przypadek, następnie Dania – 11. Na dalszych miejscach są dopiero Austria i Niemcy z wskaźnikiem 10, Szwajcaria – 8, Włochy – 7, Szwecja – 5, Wielka Brytania – 4 i Hiszpania – 3. 

Więcej testów na jednego zakażonego robią od Polski jedynie Węgrzy, Bułgarzy, Słowacy, Słoweńcy oraz Kraje Bałtyckie. Polska natomiast wypada dwa razy lepiej iż Niemcy i kilkukrotnie lepiej niż Szwecja, Wielka Brytania czy Hiszpania. 

Liczba zgonów na COVID-19 wygląda zaś następująco:

Image

Polska należy więc do najbezpieczniejszych krajów Unii Europejskiej w zakresie przeciwdziałania pandemii, co tylko potwierdza przyjętą strategię.

Źródło: Worldometers

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej