Informacje

TYLKO U NAS! Polska wykonuje odpowiednią ilość testów na COVID-19. Zobacz porównanie.

Opozycja zarzuca rządowi, że wykonuje zbyt małą liczbę testów na koronawirusa, przez co statystyki wykrywalności są zaniżone. Okazuje się, że gdy porównamy ilość wykonanych testów do wykrytych przypadków, nasz kraj radzi sobie bardzo dobrze na tle Europy.  

Z zestawionych danych na podstawie ilości podanych przez stronę wordlometers.com na dzień 15 kwietnia, Polska i Czechy wykonują aż 21 testów na 1 wykrytego zakażonego. 

Na kolejnym miejscu znajduje się Norwegia z 19. testami na każdy wykryty przypadek, następnie Dania – 11. Na dalszych miejscach są dopiero Austria i Niemcy z wskaźnikiem 10, Szwajcaria – 8, Włochy – 7, Szwecja – 5, Wielka Brytania – 4 i Hiszpania – 3. 

Więcej testów na jednego zakażonego robią od Polski jedynie Węgrzy, Bułgarzy, Słowacy, Słoweńcy oraz Kraje Bałtyckie. Polska natomiast wypada dwa razy lepiej iż Niemcy i kilkukrotnie lepiej niż Szwecja, Wielka Brytania czy Hiszpania. 

Liczba zgonów na COVID-19 wygląda zaś następująco:

Image

Polska należy więc do najbezpieczniejszych krajów Unii Europejskiej w zakresie przeciwdziałania pandemii, co tylko potwierdza przyjętą strategię.

Źródło: Worldometers

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej