Artykuły redakcyjnePolska

„Ulica i zagranica”. Amnesty International i Greenpeace to usta opozycji. Dlaczego zagraniczne organizacje mieszają się w polską politykę?

Warszawa Protest Greenpeace pod Ministerstwem Srodowiska N/z fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Ulica i zagranica” to oficjalna strategia opozycji, zatwierdzona przez kierownictwo partii, polegająca na angażowaniu protestów społecznych oraz wykorzystaniu instytucji międzynarodowych do swoich celów politycznych. 

„Ulica” chwilowo uległa zawieszeniu z powodów pandemicznych. „Zagranica” ma się wspaniale. Do dyspozycji zawsze są dwie organizacje. Jedna – z pozoru zajmująca się ekologią. Druga – prawami człowieka. Gdy przyjrzy się ich aktywnościom, rysuje się zupełnie inny obraz.

Obie organizacje wprost mieszają się w sprawy wewnętrzne Polski, choć nie należy to do ich domeny. Posługują się one analogicznymi argumentami, jakie przytacza opozycja. Zajmują się nie sprawami statutowym, lecz polityką. Atakują rząd i wytykają im dokładnie te same rzeczy, co polityczni oponenci. Przyjrzyjmy się szczegółom. 

Greenpeace krytykował wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej, co było przedmiotem politycznego sporu i angażowało nawet instytucje europejskie. Nie zmieniło się to i regularnie stanowi przedmiot krytyki polskiego państwa. Greenpeace nie kryje po której stronie sceny politycznej stoi. 

Organizacja sprowadziła też tragedię w Biebrzańskim Parku Narodowym do problemu zmian klimatu, mimo, że były to podpalenia. Według radykalnych ekologów to globalne ocieplenie spowodowało pożary, czyli, co najczęściej wytyka Polsce, spalanie węgla w elektrowniach. 

Ostatnio sieje dezinformację w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej, sugerując, że inwestycja jest nielegalna. Jest to stanowisko zbieżne z celami Rosji, której nie smak usamodzielnianie się naszego kraju. 

Podobnie funkcjonuje Amnesty International. Ta organizacja, która zajmuje się łamaniem praw człowieka, ostro i bezpośrednio wypowiada się na tematy stricte polityczne. 

Uważa, że wybory prezydenckie w naszym kraju to… łamanie praw człowieka (sic!). Wzywa do protestów wobec polityków partii rządzącej.

Przez lata reformy wymiaru sprawiedliwości, wspierała zblatowaną z opozycją „nadzwyczajną kastę” i politycznie zaangażowanych sędziów. 

Przedtem organizacja wspierała Strajk Kobiet i wypowiadała się za wolnym dostępem do aborcji czyli faktycznie depopulacją Polaków. 

Jeśli prześledzimy działalność ww. organizacji widać wyraźnie, że najchętniej zajmują się naszą polityką wewnętrzną. Działalność sądów, wybory prezydenckie, energetyka, demografia – to tematy należące do wewnętrznej domeny państwa. 

Obie organizacje wspierają w tym opozycję, angażując także instytucje międzynarodowe do nacisku na nasz kraj, stojąc wyraźnie po jednej stronie sporu politycznego. 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej