Artykuły redakcyjnePolska

„Ulica i zagranica”. Amnesty International i Greenpeace to usta opozycji. Dlaczego zagraniczne organizacje mieszają się w polską politykę?

Warszawa Protest Greenpeace pod Ministerstwem Srodowiska N/z fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Ulica i zagranica” to oficjalna strategia opozycji, zatwierdzona przez kierownictwo partii, polegająca na angażowaniu protestów społecznych oraz wykorzystaniu instytucji międzynarodowych do swoich celów politycznych. 

„Ulica” chwilowo uległa zawieszeniu z powodów pandemicznych. „Zagranica” ma się wspaniale. Do dyspozycji zawsze są dwie organizacje. Jedna – z pozoru zajmująca się ekologią. Druga – prawami człowieka. Gdy przyjrzy się ich aktywnościom, rysuje się zupełnie inny obraz.

Obie organizacje wprost mieszają się w sprawy wewnętrzne Polski, choć nie należy to do ich domeny. Posługują się one analogicznymi argumentami, jakie przytacza opozycja. Zajmują się nie sprawami statutowym, lecz polityką. Atakują rząd i wytykają im dokładnie te same rzeczy, co polityczni oponenci. Przyjrzyjmy się szczegółom. 

Greenpeace krytykował wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej, co było przedmiotem politycznego sporu i angażowało nawet instytucje europejskie. Nie zmieniło się to i regularnie stanowi przedmiot krytyki polskiego państwa. Greenpeace nie kryje po której stronie sceny politycznej stoi. 

Organizacja sprowadziła też tragedię w Biebrzańskim Parku Narodowym do problemu zmian klimatu, mimo, że były to podpalenia. Według radykalnych ekologów to globalne ocieplenie spowodowało pożary, czyli, co najczęściej wytyka Polsce, spalanie węgla w elektrowniach. 

Ostatnio sieje dezinformację w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej, sugerując, że inwestycja jest nielegalna. Jest to stanowisko zbieżne z celami Rosji, której nie smak usamodzielnianie się naszego kraju. 

Podobnie funkcjonuje Amnesty International. Ta organizacja, która zajmuje się łamaniem praw człowieka, ostro i bezpośrednio wypowiada się na tematy stricte polityczne. 

Uważa, że wybory prezydenckie w naszym kraju to… łamanie praw człowieka (sic!). Wzywa do protestów wobec polityków partii rządzącej.

Przez lata reformy wymiaru sprawiedliwości, wspierała zblatowaną z opozycją „nadzwyczajną kastę” i politycznie zaangażowanych sędziów. 

Przedtem organizacja wspierała Strajk Kobiet i wypowiadała się za wolnym dostępem do aborcji czyli faktycznie depopulacją Polaków. 

Jeśli prześledzimy działalność ww. organizacji widać wyraźnie, że najchętniej zajmują się naszą polityką wewnętrzną. Działalność sądów, wybory prezydenckie, energetyka, demografia – to tematy należące do wewnętrznej domeny państwa. 

Obie organizacje wspierają w tym opozycję, angażując także instytucje międzynarodowe do nacisku na nasz kraj, stojąc wyraźnie po jednej stronie sporu politycznego. 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej