Technologia

Uwaga oszustwo! W sieci pojawiły się pendrive’y które chronią przed promieniowaniem sieci 5G

pendrive fot.5gshield

Pendrive za ponad 1,7 tys. zł ma ochronić przed negatywnymi skutkami sieci 5G. Oszuści sprzedają urządzenie, które rzekomo ma tworzyć tarczę przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Brytyjska firma sprzedaje „klucze USB”, które chronią przed szkodliwym działaniem sieci 5G, a dokładniej przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Urządzenie kosztuje aż 283 funty brytyjskie plus Vat, czyli w przybliżeniu 1724 zł w przeliczeniu na złotówki. Sprawę sprzedaży nagłośniło BBC News, a obecnie bada ją londyńska policja.

Oszuści w swoim sklepie internetowym, reklamują urządzenie jako klucz USB, który emituje tzw. tarczę ochronną o średnicy od 8 do 40 metrów. W opublikowanym artykule dziennikarze przytaczają wypowiedzi ekspertów, którzy zgodnie twierdzą, że „klucz USB” działający rzekomo na negatywne skutki to w rzeczywistości zwykły pendrive.

– Przegląd właściwości pendrive’a nie wykazał niczego więcej ponadto, czego można by oczekiwać od zwykłego pendrive’a o pojemności 128 MB – twierdzi ekspert od cyberbezpieczeństwa.

Niestety sprawa dotyczy nie tylko Wielkiej Brytanii. Również na polskich platformach sprzedażowych możemy znaleźć oferty potencjalnych oszustów. “Ochrona przed 5G Pendrive Ochronny” dostępny na allegro jest na szczęście sporo tańszy niż brytyjski odpowiednik, a kosztuje “jedynie” dokładnie 140 zł. Nie warto jednak wydawać nawet takiej sumy, bo eksperci od zabezpieczeń nie potwierdzają ani szkodliwości 5G, ani tym bardziej “dobroczynnego” działania pamięci USB n nasze zdrowie.

Również na stronie ebay.pl znaleźć można urządzenie działające ochronnie przeciwko “szkodliwemu promieniowaniu sieci 5G”. Pendrive ochronny na platformie kosztuje 275 euro, czyli 1216 zł w przeliczeniu po dzisiejszym kursie.

źródła: BBC, bankier.pl, 5gshield, ebay, allegro

Podobne artykuły
TechnologiaWideo

Jak Google uczy higieny Polaków? Smartwach przypomina o myciu rąk. Zobacz film

Google to korporacja, która dostarcza oprogramowanie Android obecne w wielu smartfonów i smartwatchach. W najnowszej wersji oprogramowania zainstalowanej na popularnych amerykańskich inteligentnych zegarkach firmy Fossil co trzy godziny pojawia się…
Zobacz więcej
InformacjeTechnologia

Wybrano 100 najwybitniejszych polskich naukowców przed 30. rokiem życia. Ich dorobek nie odbiega od światowej czołówki

Pod względem rozwoju nauki Polska wypada coraz lepiej. Młodzi naukowcy znaszego kraju odnoszą sukcesy, które kwalifikują ich do światowej czołówki. Stale podnoszą także poprzeczkę winnowacyjnych badaniach. Fundacja na rzecz Nauki…
Zobacz więcej
PolskaTechnologia

W Polsce znowu może nie być Teleranka. Telewizory przestaną działać

Ci którzy pamiętają początek lat 80-tych wiedzą co sygnalizował brak Teleranka w telewizji. Polacy z wielu rejonów mogą wkrótce włączyć swoje telewizory i nie zobaczyć w nich żadnego programu. Przeżyli już to niektórzy mieszkańcy m.in.
Zobacz więcej