DuchowośćŚwiat

W Wielką Sobotę zostanie odsłonięty Całun Turyński. Będzie to można oglądać w Polsce. Posłuchaj reportażu o tajemnicach relikwii!

Całun Turyński (fot. Archiwum prywatne)

W Wielką Sobotę o godz. 17 odbędzie się nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego – najświętszej relikwii chrześcijańskiej na świecie. Informację o jego odsłonięciu przekazał arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. Inicjatywa ma związek z trwającą pandemią koronawirusa. Wystawienie całunu ma być transmitowane na cały świat.

Czuwanie będzie po prostu transmitowane online, tak aby mogli w nim uczestniczyć absolutnie wszyscy spragnieni takiej modlitwy. Poprowadzi ją sam abp Nosiglia.

– Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia” – podkreślił zapowiadając wystawienie całunu arcybiskup i dodał :

– Zmartwychwstanie Chrystusa oznajmia nam, że miłość jest silniejsza. Silniejsza niż jakiekolwiek cierpienie, jakakolwiek choroba, jakakolwiek zaraza, jakakolwiek próba i zniechęcenie. Nic i nikt nigdy nie może oddzielić nas od tej miłości, ponieważ jest ona wierna na zawsze i jednoczy nas z Nim w nierozerwalnej więzi.

Czuwanie przy Całunie będzie transmitować kanał na YouTube duszpasterstwo młodzieży archidiecezji turyńskiej (Ufficio di Pastorale Giovanile).

My zachęcamy do posłuchania reportażu o sekretach Całunu Turyńskiego “7 tajemnic”,  reportaż ze śmierci i zmartwychwstania rabbiego Joshui z Nazaretu . To niezwykłe !

Źródło: PAP, YouTube

Podobne artykuły
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej