Świat

Wierni w Grecji przyjmują komunię tą samą łyżką. Mają najmniej zgonów na Covid-19 w Europie.

Źródło: Internet

Dzieci i dorośli ustawiają się w szeregu do sakramentu Komunii Świętej, starając się zachować odpowiedni dystans społeczny. Kapłan zanurza łyżkę do kielicha chleba i wina, które według wiernych są ciałem i krwią Chrystusa, i wkłada je do ust pierwszej osoby w szeregu.

Następnie ruchem, który zaalarmowałby epidemiologa, zanurza łyżkę z powrotem w kielichu, a następnie w usta następnej osoby. Tak robi cały kościół. Wbrew temu, co mówi nauka, Grecki Kościół Ortodoksyjny twierdzi, że żadna choroba – w tym koronawirus – nie może zostać przeniesiona przez Komunię.

„W świętym kielichu nie chodzi o chleb i wino. To ciało i krew Chrystusa ”- powiedział wielebny Georgios Milkas, teolog z miasta Saloniki. „Nie ma nic podejrzeń o przeniesienie tego wirusa, tej choroby, ponieważ w świętym kielichu znajduje się Syn Boży”. Jest to potwierdzone „doświadczeniem stuleci”.

Święty Synod, organ zarządzający kościołem, odrzucił wszelkie sugestie, że Komunia Święta może przenosić chorobę lub chorobę i podobne stwierdzenia uznał bluźnierstwem, co zostało powtórzone przez Kościół Cypru. Synod uznał, że Komunia Święta jest„ lekarstwem nieśmiertelności, antidotum, aby żyć wiecznie z Jezusem Chrystusem ”.

Grecy notują najniższy wskaźnik zgonów na Covid-19 w Europie. Zmarło tam zaledwie 17 pacjentów na milion mieszkańców. We Włoszech, gdzie kościoły były zamknięte wskaźnik ten wyniósł 550, a w Polsce 27.

Źródło: apnews.com

Podobne artykuły
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej