ŚwiatTurystyka

Wakacje w plastikowych boxach? Zobacz jak mogą wyglądać plaże we Włoszech w czasie pandemii

Parasole oddzielone ścianami z plexiglasu. Kilkumetrowe, bezpieczne strefy zabaw dla dzieci odgrodzone od reszty plaży. Tafle szkła na każdym stoliku w restauracji, oddzielające klientów siedzących naprzeciw siebie. Włosi nie chcą zrezygnować z wakacji i szukają sposobów jak zrobić to bezpiecznie. 

Turystyka jest bardzo ważnym źródłem dochodów mieszkańców Italii. Hotele, bary, sklepy – oni wszyscy żyją z turystów. Brak wakacji to bieda i bezrobocie. Spędzanie wolnego czasu na powietrzu to też część włoskiego stylu życia. Chyba nie ma kraju, gdzie przeciętnie każdy mieszkaniec miałby tak blisko do jakiejś plaży. 

Dlatego Włosi nie chcą zrezygnować z tegorocznych wakacji i za wszelką cenę starają się znaleźć sposób na przyciągnięcie turystów mimo pandemii. Ostatnie pomysły są naprawdę wywrotowe. 

Projektanci jednej z firm zaproponowali odgrodzenie każdego z leżaków plażowych, specjalnym boxem z pleksiglasu. W ten sposób plażowicze przebywaliby obok siebie w bezpiecznej odległości. Nie wiadomo, czy nie będzie tam zbyt gorąco, bo przecież Morze Śródziemne to nie Bałtyk. 

Coronavirus, box in plexiglass tra gli ombrelloni: "Così garantiamo la sicurezza ma facciamo ripartire il Paese"

Podobne rozwiązania już wprowadzane są w restauracjach. Klienci przy stolikach są odgradzani taflami szkła. Zupełnie jak w aptece. Rozmawiają ze sobą przez szybę, ale nie mogą się zarażać. Czy turystom spodoba się to rozwiązanie i zdecydują się na przyjazd do słonecznej Italii? Zobaczymy. 

Coronavirus, box in plexiglass tra gli ombrelloni: "Così garantiamo la sicurezza ma facciamo ripartire il Paese"

Źródło: la Repubblica  

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej