Bez kategorii

Walka ze smogiem jest coraz skuteczniejsza

Źródło: Wikipedia

Program „Czyste Powietrze”. Ponad 5 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce

Dotychczas w ramach programu „Czyste Powietrze” złożono już ponad 142 tys. wniosków i podjęto niemal 111 tys. uchwał o udzieleniu finansowania na kwotę blisko 2,2 mld zł. Ponadto dzięki uldze termomodernizacyjnej Polacy zaoszczędzili ponad 3 mld zł  – poinformował Michał Kurtyka, minister klimatu.

Z początkiem 2019 r. rząd wdrożył podatkową ulgę termomodernizacyjną, z której mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, decydujący się na termomodernizację budynku. Odliczać w podatku dochodowym od osób fizycznych można do 53 tys. zł wydatków związanych z termomodernizacją budynku, w tym tych poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. – Ulga  cieszyła się  dużą popularnością. To oznacza, że wielu Polaków ruszyło z remontami i proekologicznymi inwestycjami, które pomogą walczyć ze smogiem” –  zaznaczył minister Kurtyka.

Według resortu klimatu, łącznie polskie rodziny otrzymały do tej pory ponad 5,2 mld zł na działania związane z poprawą jakości powietrza. –  To istotna pomoc ze środków publicznych, która została przekazana do budżetów gospodarstw domowych. To również realizacja postulatów premiera  Mateusza Morawieckiego, który w swoim exposé zwracał uwagę, że czyste powietrze, to dobro publiczne, które nie zna podziałów politycznych. Naszym priorytetem jest, by wszyscy mieszkańcy Polski oddychali powietrzem dobrej jakości – podkreślił Michał Kurtyka.

Podobne artykuły
Bez kategorii

Górnicy mocniejsi od koronawirusa!

Blisko 98 proc. pracowników kopalń przechodzi Covid-19 bezobjawowo. Procent zgonów wśród górników wynosi 0. Wśród pracowników Polskiej Grupy Górniczej zakażonych jest ok. 2 proc. załogi. Wyzdrowiała już większość – 1834 osoby.
Zobacz więcej
Bez kategoriiŚwiat

Szef policji w Minneapolis klęczał przed karawanem z ciałem George’a Floyda

Szef policji w Minneapolis Medaria Arradondo i sierżant Dave O’Connor uklękli podczas przejazdu konduktu żałobnego z karawanem z ciałem George’a Floyda. Po nabożeństwie żałobnym ciało Floyda zostanie przewiezione do Raeford w Karolinie…
Zobacz więcej
Bez kategoriiKultura

Wirus nie zatrzyma jazzu

Jazz na Starówce, warszawski plenerowy festiwal liczący sobie już ponad ćwierć wieku, odbędzie się zgodnie z planem. Tym razem potrwa począwszy od 4 lipca do 29 sierpnia a na jazzfanów czekam 10 koncertów z udziałem niekwestionowanych gwiazd. Szybki…
Zobacz więcej