InformacjeŚwiat

Wciąż bardzo duże problemy z rezerwacjami w Ryanair

Wikipedia

Mimo, że przewoźnik deklaruje, że będzie można zmieniać daty niewykorzystanych lotów w czasie pandemii, klienci cały czas nie mają możliwości ani zmiany rezerwacji, ani zwrotu pieniędzy. 

Przez cały czas firma blokowała możliwość odzyskania gotówki w obawie przed bankructwem. Klienci byli sfrustrowani. 

Ostatnio Ryanair poinformował o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwują lot na lipiec bądź sierpień, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezkosztowej zmiany rezerwacji.

Wszyscy pasażerowie, którzy od 10 czerwca dokonają rezerwacji lotu na lipiec bądź sierpień, będą mogli bezkosztowo zmienić termin na dowolny aż do 31 grudnia 2020.

Bezpłatna zmiana rezerwacji dotyczy terminu pod warunkiem zachowania pierwotnej trasy, a podróż musi zostać zakończona w 2020 r. – informował przewoźnik w komunikacie prasowym. 

Tak jednak się nie dzieje. Mamy sygnały od czytelników, że zmiana rezerwacji niewykorzystanych w czasie pandemii okazuje się niemożliwa. Wielodzietna rodzina z Irlandii próbowała zmienić datę niewykorzystanego lotu z kwietnia na lipiec – nie ma takiej możliwości. 

Podobne problemy napotkał młody mężczyzna, który miał lecieć w maju z Aten do Polski, a chciał zmienić termin na początek lipca. Forma zmiany rezerwacji jest cały czas zablokowana. Nie można także odzyskać gotówki. 

Można się spodziewać, że lato będzie bardzo ciężkie dla klientów linii lotniczych. Korzystanie z samolotów będzie obarczone dodatkowym stresem.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej