InformacjeŚwiat

Wełniany olbrzym. O tej owcy mówi cały świat. Spędziła 7 lat w izolacji.

owca Prickles, Internet

Owca, która uciekła z farmy w 2013 roku podczas fali pożarów trawiących Tasmanię, po siedmiu latach powróciła do swoich gospodarzy. Prickles, bo tak nazwano uciekinierkę z rasy merynosów australijskich, była po długiej dezercji nie do poznania. Ponieważ przez 7 lat nie była strzyżona, gdy właściciele ją zobaczyli, przypominała wielką kulę wełny.

Owca przez cały ten czas błąkała się po okolicznych lasach. Tak bardzo obrosła, że nawet wilki nie mogły jej zjeść, nie udało im się przedostać się do skóry przez grubą warstwę wełny.

owca Prickles, Interbet

Owca stała się w ciągu zaledwie jednego dnia sławna na całym świecie. Paradoksalnie w czasie światowej izolacji, zrezygnowała z własnej izolacji i wróciła na farmę. Jej właściciele postanowili tę sławę wykorzystać. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na witrynie My Cause. Po wpłaceniu dowolnej kwoty chętni mogą zgadywać, ile będzie ważyć runo pozyskane 1 maja podczas strzyżenia Prickles. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Wysokiemu komisarzowi Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców.

Po 7 latach niestrzyżenia owca osiągnęła mniej więcej 5-krotność rozmiarów przeciętnej owcy. – Jest doskonale okrągła. Przypomina wielką kulę […]. Poprzyczepiały się do niej różne śmiecie i kolce – dlatego właśnie nazwano ją Prickles (po ang. cierń).

Osoba, która poda na My Cause najdokładniejsze przybliżenie wagi runa, dostanie dyplom. By Prickles została rekordzistką, jej wełna musi ważyć ponad 40,45 kg, bo tyle w 2015 r. ścięto z merynosa Chrisa.

Żródło: BBC News

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej