Świat

Jest nowe centrum pandemii na świecie.

Rio de Janeiro, Wikipedia

Ameryka Południowa stała się nowym epicentrum pandemii COVID-19 – oświadczył w piątek (22 maja) ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Mike Ryan. Rośnie też liczba przypadków w niektórych krajach Afryki, w których jak dotąd jest stosunkowo niska liczba ofiar śmiertelnych.

“Obserwujemy wiele krajów Ameryki Południowej z rosnącą liczbą przypadków i wyraźnie panuje zaniepokojenie w wielu z tych krajów, ale na pewno najbardziej dotknięta jest obecnie Brazylia” – wskazał Ryan podczas codziennej konferencji prasowej w siedzibie głównej WHO w Genewie.

Jak wynika z najnowszego codziennego raportu WHO Brazylia odnotowała więcej infekcji niż jakikolwiek inny kraj w Ameryce Południowej. Ryan powiedział, że liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju zbliża się obecnie do 300 tys., a zgonów z powodu COVID-19 do 19 tys.

Ekspert WHO zauważył, że władze brazylijskie zatwierdziły szerokie zastosowanie leku przeciwmalarycznego hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19. Powtórzył, że obecne dowody kliniczne nie wspierają powszechnego stosowania tego leku przeciwko nowej chorobie.

Łączna liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Brazylii wzrosła do 330 890 – tym samym Brazylia wyprzedziła Rosję pod względem liczby zakażeń i jest drugim, po USA, krajem z największą liczbą wykrytych zakażeń na świecie. W ciągu doby w Brazylii w wyniku COVID-19 zmarło 1001 osób – łączna liczba ofiar koronawirusa wzrosła w tym kraju do 21048.

Drugim najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 krajem w Ameryce Łacińskiej jest Peru – gdzie w ciągu ostatniej doby wykryto 2929 zakażeń wirusem – a łączna liczba wykrytych zakażeń wynosi już 111698. 

Źródło: Interia, rp.pl

Podobne artykuły
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej