Świat

Wielka Brytania: koniec ze zmianą płci przez nastolatki. Brytyjczycy mówią stop propagandzie LGBT.

Fot Fotomag/Gazeta Polska

Na Wyspach wycofują się ze zbyt daleko posuniętych eksperymentów społecznych, pod dyktando mniejszości transgenderowych. Dotychczas politycy, będący pod wpływem ideologii gender oraz lobby mniejszościowego, pozwalali na zmianę płci nawet nieletnim. 

Minister ds. równości Liz Truss zapowiedziała, że rządowa reforma brytyjskiego prawa, które pozwala zmieniać płeć prawną, zostanie przeprowadzona jeszcze tego lata. „Wierzę, że dorośli powinni mieć swobodę prowadzenia swojego życia tak, jak uznają to za stosowne, ale uważam, że w czasie, gdy kształtują się jeszcze zdolności decyzyjne człowieka, należy chronić go przed podejmowaniem nieodwracalnych decyzji, których potem może żałować” – powiedziała minister.

Brytyjskie organizacje pro-life z zadowoleniem przyjęły stanowisko rządu. Uważają, że należy iść dalej i chronić młodzież także przed szkodliwą propagandą LGBT. Więcej do powiedzenia powinni mieć rodzice i to im należy przywrócić prawo do decydowania, czy ich dzieci będą uczestniczyć w obowiązkowych obecnie zajęciach z edukacji seksualnej, przesyconych ideologią LGBT. Zagubieni emocjonalnie młodzi ludzie zmieniają często płeć pod wpływem natłoku szkodliwych informacji. Z takiej decyzji nie można się potem wycofać, przez co wielu płaci wysoką cenę. 

Prawo powinno lepiej chronić obywateli – uważają aktywiści. – Wielu ludzi żałuje decyzji, które podjęli pod wpływem propagandy, a które wywołały nieodwracalne zmiany w ich ciałach. W przypadku osób z problemami psychologicznymi dotyczącymi ich tożsamości seksualnej, należy przede wszystkim kłaść nacisk na pomoc takim osobom w powrocie do pełnej akceptacji płci biologicznej – dr Tom Rogers, brytyjski działacz pro-life, kierownik ds. edukacji w Society for the Protection of Unborn Children (SPUC). 

vaticannews.va

Podobne artykuły
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej
InformacjeSportŚwiat

Wyścig Realu Madryt i Barcelony trwa. Królewscy i Duma Katalonii wygrywają w La Liga

Wyścig piłkarskich potęg w La Liga trwa. Real Madryt pokonał u siebie Mallorcę 2:0, dzięki czemu wrócił na pozycję lidera po 31. kolejce. We wtorek po zwycięstwie nad Athletic Bilbao 1:0 “Królewskich” na chwilę wyprzedziła broniąca…
Zobacz więcej