PolskaSport

Wirtualne wyścigi próbują ratować sport. Dziś kolejne – samochodowy z Kubicą i kolarski z Kwiatkowskim.

Chcesz się zmierzyć koło w koło z Michałem Kwiatkowskim? Spróbować finiszu z Matteo Trentinem? Przejechać trasę wyścigu z Dariuszem Baranowskim? Już w sobotę będzie okazja spotkać ich wszystkich w jedynym w swoim rodzaju “Wyścigu z pokoju” – rzeczywistej rywalizacji w wirtualnym świecie. Start o godzinie 11:00 w Eurosporcie 1 oraz na kanałach stacji na YouTubie i Facebooku.

W wirtualnym peletonie pojadą m.in. mistrz świata z Ponferrady Michał Kwiatkowski (Team Ineos), aktualny wicemistrz świata Matteo Trentin oraz jego trzech kolegów z drużyny CCC: mistrz Polski Michał Paluta, Łukasz Wiśniowski i Kamil Gradek. Razem z nimi na rower wsiądzie trzykrotny triumfator Tour de Pologne, a dzisiaj ekspert Eurosportu Dariusz Baranowski, który wystąpi w podwójnej roli: będzie nie tylko uczestniczył w wyścigu, ale również na bieżąco relacjonował zmagania z trasy. Prawie tak samo, jak czynił to podczas ubiegłorocznego Tour de France.

Uczestnicy wyścigu, na platformie Zwift, przejadą trzy okrążenia na wirtualnej trasie Volcano Climb. W dobie koronawirusa coraz popularniejsze stają się wyścigi organizowane z pomocą platform, które umożliwiają rywalizację online. W poprzednią niedzielę przeprowadzono Wirtualny Wyścig Dookoła Flandrii, a w tym tygodniu na takich samych zasadach kolarze będą rywalizować w Amstel Gold Race. 

Dzisiaj także w  wirtualnym wyścigu pojedzie Robert Kubica. Kierowca weźmie udział w internetowej rozgrywce iRacing Endurance Series. Będzie rywalizował wspólnie z partnerami w 1. rundzie serii na torze Suzuka. Zaprezentuje swoje umiejętności podczas dwunastogodzinnej rywalizacji. Kubica w wyścigu pojedzie w barwach ORLEN Team i poprowadzi BMW M8 GTE. Na jego pojeździe znajdą się logotypy marek Grupy ORLEN – star, Platinum oraz Benzina.

– Wciąż jeszcze odkrywam świat e-sportu, więc jest to dla mnie spore wyzwanie. Staram się dbać o sprawność i refleks, więc będzie to dobra okazja do treningu. Przede wszystkim traktuję jednak ten wyścig w kategoriach rozrywki i mocno liczę na dobrą zabawę– mówi Robert Kubica.

W ramach zespołu ORLEN Team do Roberta Kubicy dołączą Marcin Skrzypczak oraz Irlandczyk Niall Quin i Hiszpan Pablo Araujo. Początek wyścigu o godzinie 15.00. Informację możliwości obejrzenia przejazdów Roberta Kubicy pojawią się na kanałach ORLEN Team w mediach społecznościowych.

 Źródło: Eurosport, Orlen Team

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej
InformacjePolskaZdrowie

Mammobusy ruszyły w trasę po przerwie spowodowanej pandemią

Po przerwie spowodowanej pandemią w trasę ruszyły mammobusy. Kobiety znów mogą skorzystać z finansowanego przez NFZ bezpłatnego badania piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych – poinformował w piątek Fundusz. Badanie można również…
Zobacz więcej