PolskaSport

Wirtualne wyścigi próbują ratować sport. Dziś kolejne – samochodowy z Kubicą i kolarski z Kwiatkowskim.

Chcesz się zmierzyć koło w koło z Michałem Kwiatkowskim? Spróbować finiszu z Matteo Trentinem? Przejechać trasę wyścigu z Dariuszem Baranowskim? Już w sobotę będzie okazja spotkać ich wszystkich w jedynym w swoim rodzaju “Wyścigu z pokoju” – rzeczywistej rywalizacji w wirtualnym świecie. Start o godzinie 11:00 w Eurosporcie 1 oraz na kanałach stacji na YouTubie i Facebooku.

W wirtualnym peletonie pojadą m.in. mistrz świata z Ponferrady Michał Kwiatkowski (Team Ineos), aktualny wicemistrz świata Matteo Trentin oraz jego trzech kolegów z drużyny CCC: mistrz Polski Michał Paluta, Łukasz Wiśniowski i Kamil Gradek. Razem z nimi na rower wsiądzie trzykrotny triumfator Tour de Pologne, a dzisiaj ekspert Eurosportu Dariusz Baranowski, który wystąpi w podwójnej roli: będzie nie tylko uczestniczył w wyścigu, ale również na bieżąco relacjonował zmagania z trasy. Prawie tak samo, jak czynił to podczas ubiegłorocznego Tour de France.

Uczestnicy wyścigu, na platformie Zwift, przejadą trzy okrążenia na wirtualnej trasie Volcano Climb. W dobie koronawirusa coraz popularniejsze stają się wyścigi organizowane z pomocą platform, które umożliwiają rywalizację online. W poprzednią niedzielę przeprowadzono Wirtualny Wyścig Dookoła Flandrii, a w tym tygodniu na takich samych zasadach kolarze będą rywalizować w Amstel Gold Race. 

Dzisiaj także w  wirtualnym wyścigu pojedzie Robert Kubica. Kierowca weźmie udział w internetowej rozgrywce iRacing Endurance Series. Będzie rywalizował wspólnie z partnerami w 1. rundzie serii na torze Suzuka. Zaprezentuje swoje umiejętności podczas dwunastogodzinnej rywalizacji. Kubica w wyścigu pojedzie w barwach ORLEN Team i poprowadzi BMW M8 GTE. Na jego pojeździe znajdą się logotypy marek Grupy ORLEN – star, Platinum oraz Benzina.

– Wciąż jeszcze odkrywam świat e-sportu, więc jest to dla mnie spore wyzwanie. Staram się dbać o sprawność i refleks, więc będzie to dobra okazja do treningu. Przede wszystkim traktuję jednak ten wyścig w kategoriach rozrywki i mocno liczę na dobrą zabawę– mówi Robert Kubica.

W ramach zespołu ORLEN Team do Roberta Kubicy dołączą Marcin Skrzypczak oraz Irlandczyk Niall Quin i Hiszpan Pablo Araujo. Początek wyścigu o godzinie 15.00. Informację możliwości obejrzenia przejazdów Roberta Kubicy pojawią się na kanałach ORLEN Team w mediach społecznościowych.

 Źródło: Eurosport, Orlen Team

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej