Bez kategoriiKultura

Wirus nie zatrzyma jazzu

Jazz na Starówce, plakat

Jazz na Starówce, warszawski plenerowy festiwal liczący sobie już ponad ćwierć wieku, odbędzie się zgodnie z planem. Tym razem potrwa począwszy od 4 lipca do 29 sierpnia a na jazzfanów czekam 10 koncertów z udziałem niekwestionowanych gwiazd. Szybki rzut okiem na swingującą „listę płac” pozwala na stwierdzenie, że jazz zabrzmi nam we wszystkich swoich konwencjach, no może z wyjątkiem radykalnego free. 

Co ważne, organizatorzy postanowili wspierać w tym roku rodzimych artystów, rezygnując z zapraszania zagranicznych gwiazd, które rok rocznie pojawiały się na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Brawo!  Tym samym, jeśli ktoś odwiedzi Stolicę w czasie wakacji, a uczyni to w sobotę, to już zawczasu warto sprawdzić, kto tego dnia pojawi się na staromiejskiej scenie. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19 a wstęp na nie jest bezpłatny. 

4 lipca
Piotr Schmidt Quartet – Tribute to Tomasz Stańko

11 lipca
Krzysztof Herdzin Quartet – The Book of Secrets

18 lipca
Paweł Kaczmarczyk & Adam Bałdych Directions In Music: Weather Report

25 lipca
Krzysztof Ścierański Special Band Edition – Pandemia

1 sierpnia
Piotr Baron Quintet – Wodecki Jazz

8 sierpnia
EABS – Slavic Spirits

15 sierpnia
Michał Urbaniak – Organator

22 sierpnia
Marcin Wasilewski Trio & Adam Pierończyk – Arctic Riff

29 sierpnia
Leszek Możdżer Polish Trio 

Organizatorami festiwalu jest Fundacja Jazz Art. – Iwona Strzelczyk-Wojciechowska i Krzysztof Wojciewchowski. Reasumując, do zobaczenia i usłyszenia na stołecznej starówce. 

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej