BógInformacje

Włosi stali dwie godziny w kolejce po Eucharystię!

Komunia Święta, źródło: Internet

Do wspaniałych i wzruszających scen dochodzi na północy Włoch, gdzie wierni byli miesiącami pozbawieni Eucharystii. 

Około 500 osób stało ponad dwie godziny w kolejce do kościoła w miasteczku koło Treviso na północy Włoch, by otrzymać sakrament Komunii Świętej – podała lokalna prasa. 

To była dla nich pierwsze przyjęcie konsekrowanej postaci Chrystusa od dwóch miesięcy, kiedy to rozpoczęła się kwarantanna z powodu pandemii COVID-19.

Wierni z niewielkiego miasteczka Oderzo czekali w maseczkach i rękawiczkach, a wcześniej obejrzeli w internecie transmisję mszy – poinformował dziennik „Il Gazzettino”. Następnie masowo przystępowali do komunii.

 „Wszystko przebiegło dobrze, w spokoju i zgodnie z zasadami bezpieczeństwia” – powiedział proboszcz miejscowego kościoła ks. Pierpaolo Bazzichetto. 

Od marca we Włoszech nie można odprawiać mszy z udziałem wiernych. Nie zostały one przywrócone także w rozpoczętej z początkiem maja drugiej fazie, w której złagodzono część restrykcji. Nie zgodził się na to lewicowy rząd. 

Niewykluczone, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze w tym miesiącu. Episkopat i wierni chcą poluzowania obostrzeń, ale nie godzą się na to politycy. 

misyjne.pl 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej