Kultura

Wsparcie dla stołecznych artystów

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Free-Photos

Od środy artyści mogą zgłaszać się do programu “Mobilni w Kulturze”, który ma wesprzeć rozwój potencjału warszawskich środowisk kulturalnych, których sytuacja pogorszyła się przez epidemię koronawirusa – poinformował stołeczny ratusz. Maksymalna kwota wsparcia to 9 tys. zł.

“Z powodu koronawirusa odwołano spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania. Wiemy, jak dotkliwie wpłynęło to na warszawską scenę kulturalną oraz na sytuację twórców. Chcemy, by mogli kontynuować twórcze działania, a jednocześnie otrzymali realną pomoc w tych trudnych czasach” 

– tłumaczy Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej miasta.

Jak poinformował urząd, o wsparcie mogą ubiegać się osoby fizyczne, które mają udokumentowane co najmniej 5-letnie doświadczenie prowadzenia działań kulturalnych na terenie stolicy. Można otrzymać wsparcie w wysokości do 5 tys., 7 tys. lub 9 tys. zł.

Otrzymane pieniądze artyści mogą przeznaczyć na wykonanie projektu artystycznego lub kulturalnego, zorganizowanie i przeprowadzenie działań edukacyjnych i/lub animacyjnych (także w formie wirtualnej), a także rozwój kompetencji związanych z prowadzoną działalnością kulturalną lub doskonalenie warsztatu twórczego.

Nabór wniosków potrwa od 17 czerwca do 6 lipca, a wyniki zostaną ogłoszone 31 lipca.

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej