Świat

Wybory w środku pandemii. W Korei Pd nie wykryto żądnego zakażenia związanego z głosowaniem.

Twitter

 Można przeprowadzić bezpieczne wybory bez względu na zagrożenie koronawirusem. Przekonuje do tego przykład Korei Południowej. 

W tym kraju 15 kwietnia odbyły się wybory parlamentarne. W dodatku w sposób tradycyjny – w lokalach wyborczych, ale z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. 

Co znamienne, żadne kraje np. Japonia, Chiny czy nawet Unia Europejska, nie podważały ich wyników, ani sposobu prowadzenia. Nikt nie mówił o trupich urnach, śmiercionośnych kopertach, łamaniu konstytucji i zamachu na demokrację. 

Mało tego: frekwencja okazała się rekordowa, bowiem swój głos oddało aż 29 mln Koreańczyków, co oznacza najwyższą frekwencję od 28 lat, czyli 66,2 proc. 

W tym kraju notuje się podobną zachorowalność na koronawirusa do Polski. Zachorowało tam ok. 11 tys. osób, a 247 zmarło. 

Jest to więc kolejny argument za tym, że histeryczne reakcje niektórych polityków w Polsce to przejaw frustracji wynikiem popieranych przez nich kandydatów, a nie szczera troska o obywateli. 

Źródło: onet.pl 

Podobne artykuły
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej
InformacjeSportŚwiat

Wyścig Realu Madryt i Barcelony trwa. Królewscy i Duma Katalonii wygrywają w La Liga

Wyścig piłkarskich potęg w La Liga trwa. Real Madryt pokonał u siebie Mallorcę 2:0, dzięki czemu wrócił na pozycję lidera po 31. kolejce. We wtorek po zwycięstwie nad Athletic Bilbao 1:0 “Królewskich” na chwilę wyprzedziła broniąca…
Zobacz więcej