Świat

Zarazisz się koronawirusem, państwo zwróci pieniądze za wakacje

Skała Afrodyty, Cypr, Wikipedia

Wakacje w tym roku będą nietypowe. Wiele osób zamierza je spędzić blisko domu, nic więc dziwnego, że słynące z turystyki kraje europejskie w przeróżny sposób zachęcają do odwiedzin. Cypr właśnie ogłosił, że pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia i leczenia turystów, którzy w czasie wakacji zarażą się koronawirusem.

Dotyczy to każdego zakażonego i jego rodziny, która wraz z nim wyjechała na wakacje. Poza tym blisko 500 hoteli na Cyprze przygotowano wyłącznie do obsługi gości przebywających na kwarantannie. Dla turystów, u których wykryty zostanie koronawirus, przeznaczono też 100-osobowy szpital.

Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki na Cyprze i składa się na 13 proc. gospodarki tego kraju – informuje Associated Press. Szacuje się, że przez ograniczenia związane z pandemią Cypr może stracić aż 70 proc. ze spodziewanych 2,6 mld euro dochodu z turystyki. Władze robią więc wszystko, żeby jak najszybciej odmrozić branżę. Międzynarodowe loty na Cypr zaczną się 9 czerwca. Każda osoba wjeżdżająca na teren kraju będzie musiała przejść test na obecność koronawirusa.

Źródło: Associated Press

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej